KONTAKTY

Sportovní klub moderní gymnastika Máj z.s.
Sportovní hala, Stromovka 12
370 01 České Budějovice
info@mgmaj.czSPOLUPRACUJÍCÍ ŠKOLY

  


SPONZOŘI

 

 

ODKAZY


Archiv

Přípravka moderní gymnastiky

 

Přestože zápis do přípravky probíhá každoročně v září, rádi přivítáme nové zájemce i kdykoliv během roku,   po domluvě na telefonním čísle 604 278 264.

 

Sportovní klub moderní gymnastika Máj Vás zve na den otevřených dveří

Pozvánka na den otevřených dveří

Pozvánka na akci Náměstí se hýbe

Není k dispozici žádný popis fotky.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Náměstí se hýbe

V pondělí 4.9.2017 na náměstí Přemysla Otakara II. se bude konat akce, na kterém se bude prezentovat náš klub. Zveme všechna pohybově nadaná děvčátka, aby si přišla vyzkoušet náš krásný sport.

Kateřina Vernerová

Členka SKMG Máj Č. Budějovice a reprezentantka České republiky v  moderní gymnastice , šestnáctiletá Kateřina Vernerová odlétá ve středu 24. 9. 2014 s týmem společné skladby na 33. Mistrovství světa v moderní gymnastice do tureckého Izmiru. Pro Kateřinu je to po její červnové účasti na Mistrovství Evropy v Baku již druhá významná sportovní událost v tomto roce. Její nominace na MS i ME jsou pro ni i pro její mateřský klub velkým úspěchem . Mistrovství světa proběhne v termínu od 21. do 28. září 2014. Společně s Kateřinou odlétají i její reprezentační kolegyně Veronika Hegrová, Kateřina Gerychová, Alice Hejčová (všechny tři závodnice z SK TART MS Brno), Tereza Lohynská a Lenka Široká (obě závodnice z IDEASTAV Chodov Praha). Děvčata se v sobotu v Izmiru představí ve dvou společných skladbách. Nejprve nastoupí ve skladbě s 3 míči a 2 stuhami, ve které se představí právě i Kateřina, jako druhou v pořadí zacvičí skladbu s 5 páry kuželů.

Na přípravě gymnastek v těchto skladbách se podílely především trenérky Zdeňka Schinzelová a špičková ruská trenérka a choreografka Valentina Ivanitskaya. Do soutěže společných skladem na MS je přihlášeno celkem 33 společných skladeb.

Mistrovství světa se také zúčastní seniorská reprezentace jednotlivkyň ve složení Monika Míčková, Anna Šebková a Nataly Hamříková (všechny SK TART MS Brno) pod vedením trenérky Zdeňky Schinzelové. Výpravu doplní další trenérka Eva Syslová a mezinárodní rozhodčí Blanka Mlejnková. Toto družstvo odcvičí na šampionátu dohromady 10 sestav.

Všem českým reprezentantkám přejeme mnoho úspěchů a hodně sportovního štěstí. Držíme pěsti!

Müllerová s Novodvorskou ve finále MČR mistrovské třídy

Na konci června se v Brně konalo Mistrovství České republiky mistrovské třídy seniorek v moderní gymnastice. Vzhledem k tomu, že se v červnu konalo také Mistrovství Evropy v Baku ve společných skladbách seniorek, byly reprezentantky ČR startující na ME právě ve společných skladbách z účasti na letošním MČR jednotlivkyň omluveny.

Proto letos neproběhla ani kvalifikace na MČR mistrovské třídy a seniorky jednotlivkyně postoupily do MČR mistrovské třídy přímo buď z oblastních přeborů nebo držitelky mistrovské třídy postoupily jako vždy bez povinného startu na oblasti. Mezi omluvenými reprezentantkami byla i členka SKMG Máj Č. Budějovice Kateřina Vernerová, která na ME startovala v obou skladbách české reprezentace.

Jihočeskou oblast na MČR MT reprezentovaly dvě gymnastky Simona Müllerová a Aneta Novodvorská , obě členky SKMG Máj České Budějovice.


Mezi 12 účastnicemi obě gymnastky předvedly v sobotním čtyřboji velmi slušné výkony a dokázaly se kvalifikovat každá do tří nedělních finálových startů. Aneta Novodvorská předvedla vyrovnané výkony a skončila ve víceboji i ve všech třech finále na 5. místě. V sobotu se sice více dařilo Simoně, která v sestavě s míčem, kužely a stuhou přeskočila v hodnocení svoji klubovou kolegyni, ale díky nepovedené obruči klesla ve víceboji na 6.pozici. V neděli naopak Aneta cvičila jistěji a patřila jí tři pátá místa . Simona obsadila ve finále třikrát šesté místo. Obě gymnastky zaslouží za přípravu i svoje vystoupení na MČR pochvalu. Pochvalu za dlouhodobou přípravu a účast na ME zaslouží i Kateřina Vernerová, jejíž nominace a účast na ME je pro klub odměnou a motivací.

Absolutní mistryní ČR i mistryní ČR ve všech finálových disciplínách se stala zkušená Monika Míčková z TARTU MS Brno. O všechny další medajle ve víceboji i finále se podělily Anna Šebková a Nataly Hamříková (obě TART MS Brno).

Natálie Kučerová – mezinárodně

Talentovaná moderní gymnastka  sportovního střediska SKMG Máj  a  studentka Gymnázia Česká a Olympijských nadějí   České  Budějovice  NATÁLIE KUČEROVÁ absolvovala  v posledním  období  dva významné mezinárodní turnaje  v zahraničí.  Po úspěšném vystoupení  na MČR juniorek, kde se v konkurenci 25 gymnastek výrazně prosadila do první desítky ve všech čtyřech sestavách,  nejprve dostala pozvání  na  mez. turnaj v Amsterodamu. Natálie tak jako zástupkyně českobudějovického klubu doplnila dvě české juniorské  reprezentantky Denisu Kobylkovou (SKP MG Brno) a Belindu Königovou (Ideastav Chodov Praha), pro které byl turnaj přípravou před MEJ v Baku.   Natálie nastoupila ve čtyřboji sestav obruč, míč, kužele, stuha a v při svém prvním startu na takto významné soutěži rozhodně nezklamala. Nejvíce se jí dařilo v sestavě s míčem, kterou zacvičila pouze s jedinou chybičkou v závěru a  dokázala se mezi 27 startujícími gymnastkami z 12 zemí  prosadit na 9. místo v této sestavě.  Velmi dobře zacvičila i obruč -12. místo.  Celkově obsadila  velmi dobré 15. místo.  Natálie zaujala výrazově i  svojí bojovností.

Druhou významnou akcí byl start na turnaji Olympijských nadějí v polské Gdyni,  kdy opět doplnila  tým  juniorek tentokráte  Annu Tomkovou a Belindu Königovou (obě Ideastav Chodov Praha).  V Polsku Natálie zacvičila dvě sestavy – míč a stuhu.  Družstvo obsadilo celkové 4. místo.

Pro Natálii byly oba starty nesmírnou zkušeností a především velkou odměnou. Za poslední rok se výkonnostně velmi zlepšila a to, že byla oslovena k těmto startům,  je pro ni velkým úspěchem a motivací do další tréninkové dřiny.

Natálie se  spolu s klubovými kolegyněmi  Terezou Jeřábkovou, Denisou Hadačovou a Viktorií Jelínkovou zúčastní  tento pátek v Brně výběru gymnastek  do  Juniorského reprezentačního družstva pro přípravu  společné skladby na MEJ 2015.

Chodov CUP

Naše závodnice startovaly na tradiční mezinárodní soutěži Chodov cup za účasti gymnastek 10 zemí, který byl především přípravou seniorek na MČR mistrovské třídy. Více pod záložkou Výsledky

Hyundai Fischer cup

Sportovní klub moderní gymnastika Máj  ČB o víkendu uspořádal již 23. ročník tradiční mezinárodní soutěže jednotlivkyň, potřetí pod názvem HYUNDAI – Fischer cup 2014. Gymnastky se představily v pěti kategoriích a to  v sobotních  soutěžích víceboje a v nedělních finálových soutěžích. Letošní ročník ozdobila účast moderních gymnastek ze Slovenska, Chorvatska, Švédska a  několika českých klubů. V kategorii juniorek  a seniorek se před blížícím se Mistrovstvím Evropy představilo i několik reprezentantek.

Dopolední sobotní soutěže zahájily naděje mladší a naděje starší.

V kategorii Naděje mladší – roč. 2004- 2005 se dařilo  oblastní přebornici Anetě Macháčkové, která ve dvojboji sestav obsadila 2. místo za vítěznou Denisou Prokešovou (TART MS Brno). 3.místo patřilo  Julii Musilové (SKP MG Brno). V nedělním finále se Anetě   dařilo. V sestavě s obručí jasně zvítězila.

Do nedělního finále postoupila i další domácí gymnastka Natali Nezbedová  ze  7. místa ve víceboji. Ve finále 7. místo potvrdila. Výsledky dalších domácích gymnastek -Nikola Compeĺová -8. místo,Johana Smržová -9. místo, Eliška Kobzová -10. místo, Karolína Majerová 11. místo. Linda Houdová (RG Proactive Milevsko) obsadila 12. místo.

V kategorii naděje starší se představilo 5 domácích gymnastek.  Zde se bohužel gymnastky na stupně vítězů neprosadily. Denisa Hadačová slušně předvedla míč, za který obdržela druhou nejvyšší známku, bohužel chybovala v kuželích a skončila celkově na 4. místě.  Ani finále s obručí Denise nevyšlo podle představ, 5. místo je rozhodně pod jejími možnostmi.  Vítězkou víceboje se stala Alina Chamzina (TART MS Brno), 2. místo obsadila  jablonecká gymnastka Adéla Kocourová,  3. místo  gymnastka  SKP MG Brno Gabriela Trnková.

Výsledky dalších domácích gymnastek –Vendula Kabelová 10., Karolína Kortánová 11., Aneta Kalátová 12. A Nikoleta Ketnerová 13. místo. Tereza Kutišová (RG Proactive Milevsko) obsadila 9. místo.

Do nedělního finále postoupily ještě Vendula Kabelová a Karolína Kortánová. Obě předvedly svoje sestavy s obručí velmi slušně a zařadily se na 4. a  6. místo.

V kategorii  juniorek se sešla opravdu velmi kvalitní konkurence.  Celkem 19 juniorek bojovalo o finálové starty ve čtyřech disciplínách. Vítězkou soutěže se stala  Belinda Königová ( Ideastav Chodov Praha) před Denisou Kobylkovou (SKP MG Brno), která je rovněž členkou českobudějovického sportovního centra mládeže. 3. místo obsadila Anna Tomková ( Ideastav Chodov Praha). Všechny tři gymnastky budou reprezentovat ČR na červnovém ME juniorek v Baku. V konkurenci se neztratila ani celkové 5. Magdaléna Šmejkalová ( SKMG Máj).

Slušně vystoupily i Natálie Kučerová na 7. místě a Tereza Jeřábková na 9. místě.  Nikol Coufalová chybovala v kuželích a skončila celkové 13. Kateřina Špindlerová ( všechny Máj), závodnice kategorie kadetek se představila tentokrát v juniorské kategorii,  předvedla velmi dobré výkony a před MČR kadetek starších to pro ni byla velmi dobrá prověrka. Obsadila 18. místo. Další startující Jihočeškou byla Natálie Křížová ( RG Proactive Milevsko), která se čtyřboji skončila na 14. místě.  Ve finále všechny čtyři finále vyhrála Denisa Kobylková. Domácí   Magdaléna Šmejkalová se prosadila ve stuze na bronzovou příčku, v kuželích  skončila 4. a v obruči 5. Natálie Kučerová nejlépe prošla stuhu - ve finále na 4.pozici,  v míči a kuželích skončila 7. Tereza Jeřábková v obruči skončila 7., ve stuze 6.

Kategorii seniorek suverénně vyhrála slovenská reprezentantka Xenia Kiliánová v Nitry, která se ale z nedělního finále omluvila. 2. místo obsadila Klára Opatřilová (SKP MG Brno), 3. místo Andrea Kheilová (Ideastav Chodov Praha).  Domácí závodnice Simona Müllerová předvedla vyrovnané výkony a skončila na 4. místě. Ve finále pak vybojovala  dvě stříbrné medajle za míč a stuhu a bronz v obruči. Druhá domácí gymnastka Aneta Novodvorská skončila celkově 5., ve finále se jí dařilo nejvíce v kuželích, když získala bronz.


Před nedělními finálovými soutěžemi proběhl ještě závod kategorie naděje nejmladší.  Na stupně vítězů se prosadily 2 domácí gymnastky.  Zvítězila Adéla Šimánková,  3. místo pak obsadila Eliška Kressová.

Liliana Kotašková -4. místo, Vanda  Hadačová  6. místo, Barbora veselá 8. místo.

Poděkování za uspořádání této akce patří všem pořadatelům a hlavnímu partnerovi. Rovněž tak Statutárnímu městu České Budějovice, které se finančně  na akci podílelo.  Pochvalu zaslouží i rodiče gymnastek za pomoc při organizaci soutěže a trenérkám klubu za přípravu gymnastek.

Soutěž byla také generálkou na Mistrovství České republiky nadějí mladších a nadějí starších, které SKMG Máj pořádá z pověření Českého svazu moderní gymnastiky v Českých Budějovicích  17. a 18. 5. 2014.

SPRING CUP Brno a SOUTH MORAVIA CUP Brno

Další velmi kvalitní pohárový závod, který se v dopolední části konal pod názvem Spring cup 2014 pro mladší závodnice a v odpolední části pod názvem South Moravia CUP 2014 pro starší závodnice, se konal v Brně. Ani tentokráte českobudějovické moderní gymnastky neodjely s prázdnou.

Mezi nejmladšími nadějemi první velkou bronzovou medalji z celostátní pohárově soutěže vybojovala Vanda Hadačová. Na medajlovou pozici se na jaře v kategorii naděje mladší již po několikáté prosadila Aneta Macháčková, která obsadila v konkurenci 54 !!! závodnic celkové 2.místo, hned za ruskou reprezentantku Polinou Krivoshchenkovou. V sestavě s obručí dokonce zvítězila. Výborně se ve stejné kategorii prezentovala i Natali Nezbedová roč. 2005, která slušně zacvičila svoje sestavy a obsadila 12. příčku. Za obruč byla mezi gymnastkami ročníku 2005 hodnocena na 2. místě.

Další členka českobudějovického Sportovního střediska Johana Smržová skončila celkově 25. Ve švihadle byla mezi gymnastkami roč.2004 na 5. místě. Do odpoledního závodu zasáhly dvě jihočeské závodnice. V kategorii naděje starší se tentokráte bohužel nedařilo Denise Hadačové, která v sestavách několikrát chybovala a zařadila se až na 11. příčku. V kategorii seniorek Simona Müllerová skončila ve trojboji sestav celkově 5. V sestavě s míčem obsadila 3. místo.

Jarní pohárové soutěže

Dvakrát zlato z VYSOČINA CUPU

V Jihlavě se konal I. ročník soutěže v moderní gymnastice Vysočina Cup 2014.

Závodu se zúčastnily gymnastky z České a Slovenské republiky, mezi nimiž závodily i gymnastky z klubu SKMG Máj České Budějovice. V soutěži startovaly i gymnastky RG Proactive Milevsko. SK MG Máj reprezentovaly Anabel Julia Hirn, Natali Nezbedová, Aneta Kalátová, Nikoleta Ketnerová a Nikol Coufalová.

Anabel Julia Hirn startovala v kategorii naděje nejmladší roč. 2006 a v konkurenci 19 gymnastek se neztratila. Po výborně zacvičené sestavě bez náčiní se tato talentovalá gymnastka dokázala probojovat na 1. místo. Mezi 35 závodnicemi kategorie naděje mladší se Natali Nezbedová po dobře zacvičené sestavě s obručí probojovala do finále, kde následně po odcvičené druhé sestavě bez náčiní obsadila velmi dobré 7.místo.

V kategorii Naděje starší se Nikoleta Ketnerová probojovala na 11. místo a Aneta Kalátová obsadila 16. místo.

Mezi juniorkami se ve dvojboji sestav dařilo Nikol Coufalové, která bez velkých chyb odcvičila sestavu s obručí i sestavu s kužely, a vybojovala zlatou medaili.

Žďárská sněženka pro Nikolu Compeľovou

Ve Žďáru nad Sázavou proběhl 12. ročník tradičního pohárového závodu Žďárská sněženka. Na soutěži startovala i čtveřice gymnastek SKMG Máj - Nikola Compeĺová, Eliška Kobzová, Karolína Majerová a Kateřina Špindlerová.

V kategorii 2005 a ml. startovalo 20 gymnastek. Velmi dobře se prezentovaly obě českobudějovické naděje. Nikola Compeĺová prošla suverénně soutěží a stala se ve dvojboji sestav vítězkou této kategorie.

Zabojovala i Eliška Kobzová, která obsadila vybojovala výborné 6. místo. V kategorii naděje mladší roč. 2004 startovala Karolína Majerová, která obsadila 9. místo. V kategorii kadetky starší startovalo 28 gymnastek. Kateřina Špindlerová zde vybojovala 18. místo.Úspěšné Mistrovství České republiky juniorek

Moderní gymnastky absolvovaly o víkendu Mistrovství České republiky juniorek pro rok 2014. Jihočeskou oblast reprezentovalo pět závodnic – Magdaléna Šmejkalová, Nikol Coufalová, Natálie Kučerová, Tereza Jeřábková ze Sport. klubu MG Máj České Budějovice a Natálie Křížová z RG Proactive Milevsko. V konkurenci 27 gymnastek, roč.nar. 1999-2001 se gymnastkám SKMG Máj České Budějovice dařilo.

Nikol Coufalová nastoupila do soutěže se startovním číslem 8. Nejvíce se jí dařilo v sestavě s obručí, kterou předvedla výborně a zařadila se se čtvrtou nejvyšší známkou na 4. místo. Velmi dobře zacvičila i míč a kužele, kde obsadila 7. a 10. příčku. V sestavě se stuhou se dopustila chyby v závěru sestavy a skončila celkově 12. Její výkon především v obruči a míči byl příjemným překvapením.

Magdaléna Šmejkalová, v posledním roce nejúspěšnější juniorka Máje, se dokázala po nedávném zranění, kdy si na tréninku naštípla kost na palci nohy, neuvěřitelně vyrovnat se startem v soutěži. I když byla zraněním ještě limitována, i ona se prosadila ve všech čtyřech sestavách do první desítky. Nejlepší výkon předvedla v míči a to jí vyneslo 6. místo. V ostatních sestavách s obručí, kužely a stuhou skončila na 9. příčce.

Dalším příjemným překvapením v soutěži byly výkony dvou mladších juniorek Máje Terezy Jeřábkové a Natálie Kučerové.

Tereza Jeřábková skvěle zacvičila především stuhu a svoji technikou náčiní rozhodně patřila k nejlepším. V sestavě se stuhou se zařadila těsně pod stupně vítězů na 4. místo. Neztratila se ani v dalších sestavách, které předvedla bez chyby a s výrazem a obsadila zaslouženě 7. místo v obruči 8. místo v kuželích a 9. místo v míči. Její výsledek na MČR 2014 je po loňském 21. místě na mistrovství ČR, opravdu výrazným výkonnostním posunem.

Natálie Kučerová, další talentovaná juniorka Máje, která začínala v táborském klubu GSK pod vedením trenérky A. Rambouskové, pracuje druhý rok v českobudějovickém klubu a její technické zlepšení po přechodu do volného programu juniorek je nevídané. Výrazově skvělá gymnastka, které vyniká svým napětím a tanečností, zaujala i rozhodčí na MČR. Svoje volné sestavy zacvičila v tempu a po zásluze obsadila v míči 8. místo, v kuželích 7. místo, ve stuze 7. místo a v obruči se dokonce prosadila spolu s Coufalovou do první šestky a to právě na 6. místě. Její výsledky jsou pro ni velkým úspěchem, motivací do další práce a po loňském 20. místě na MČR i důkazem rovněž velkého výkonnostního růstu.

Jihočeskou oblast reprezentovala i milevská Natálie Křížová s trenérkou Lucií Tollingerovou. Natálie, která se v posledním období rovněž velmi zlepšila, ale bohužel neměla svůj den a její výkonny byly rozhodně pod jejími možnostmi. Ve svých sestavách obsadila 19. místo v obruči, 21. místo v míči, 24. v kuželích a 18. v obruči.

Suverénně si v soutěži vedla česká reprezentantka Denisa Kobylková, závodnice SKP MG Brno a také členka českobudějovického Sportovního centra mládeže. Denisa, loňská stříbrná medajlistka, která bojovala o nominaci na Mistrovství Evropy juniorek ( červen 2014 Baku), jasně zvítězila ve třech sestavách a stala se mistryní ČR v míči, kuželích a stuze a po zásluze byla na MEJ nominována. Neztratila se ani její klubová kolegyně Nikola Paschová, která je rovněž členkou SCM v Č.Budějovicích . Nikole se dařilo nejvíce v míči a kuželích, kde obsadila 5. místo. V obruči a stuze skončila po chybách 12. a 14.

Moderní gymnastky Máje absolvovaly před MČR náročnou 5ti týdenní připravu s ruskou trenérkou Alexandrou Pashutou, která již po několikáté přijala pozvání klubu a její práce je pro gymnastky vždy velkým přínosem. Některé tréninky absolvovaly i obě brněnské gymnastky i Natálie Křížová. Dívky skvěle spolupracovaly na na jejích výkonech byla dlouhodobá práce znát. Juniorky Máje se připravovaly i pod vedením trenérek Zuzany Kubalové a Ivany Pokorné a baletních pedagogů Zdeňka Mládka a Veroniky Fišerové. Poděkování patří i rodičům za podporu a školám, které dívky navštěvují, a to Základní škole Oskara Nedbala a Gymnáziu Česká a Olympijských nadějí v Českých Budějovicích,  za umožnění náročné dvoufázové tréninkové přípravy.

LEDA CUP Zagreb -CHORVATSKO

Gymnastický maraton proběhl o víkendu v chorvatském Zagrebu. Závod, který započal v 9.30 ráno a skončil ve 22.00 hod. byl pro všechny opravdu velmi náročný. Moderní gymnastky SKMG Máj startovaly ve třech kategoriích a přivezly i medajle.


Aneta Macháčková vybojovala mezi gymnastkami ročníku 2004 dvě stříbrné medajle za sestavy se švihadlem a bez náčiní, celkově pak obsadila v kategorii 2004-2005 třetí.

Velmi dobře se při svém první mezinárodním startu představila i Johana Smržová, která skončila ve stejné kategorii celkově 7. a mezi roč. 2004 na 6. místě se švihadlem a 7. v obruči.

V kategorii 2002-2003(31 gymnastek) se představila loňská mistryně ČR Denisa Hadačová. Denisa          předvedla nově upravené sestavy s obručí, míčem a kužely a přesto, že se ještě dopustila několika chyb, dokázala mezi gymnastkami roč. 2002 vybojovat 2x bronz za kužele a míč. Celkově v kategorii skončila na 6. místě. V téže kategorii startovala i Viktorie Jelínková. Závod zahájila velmi špatně  zacvičenou sestavou s míčem. Naopak výborně zacvičila obruč, ve které skončila  na 4.místě mezi roč. 2002. Rovněž kužele předvedla slušně-6. místo. Celkově však obsadila díky nevydařenému míči až 13. místo.

Mezi juniorkami startovaly dvě gymnastky Máje Tereza Jeřábková a Natálie Kučerová a také gymnastky brněnského klubu SKP MG Brno Denisa Kobylková a Nikola Paschová, které jsou také členkami českobudějovického Sportovního centra mládeže.

V této kategorii se právě oběma brněnským gymnastkách velmi dařilo.  Denisa Kobylková i Nikola Paschová se v kategorii juniorek  2001-1999 probojovaly na celkové 2. a 3. místo. V jednotlivých náčiních v ročníku 1999 Denisa 3x zvítězila a Nikola skončila 3x na 2. místě.

V soutěži se neztratily ani o rok mladší českobudějovické juniorky. Mezi 27 gymnastkami skončila          Natálie Kučerová celkově 11. a Tereza Jeřábková 15. V jednotlivých náčiních  se v roč. 2000              Natálie zařadila na 4. místo  v sestavě s míčem a 7. místo v obruči.Tereza dosáhla 2x na 4. místo v obruči a stuze.

Mezi rozhodčími pracovaly za Českou republiku zkušené rozhodčí  Yvonna Ronzová z Hradce Králové a Jarmila Zajoncová z Brna.

Závod byl skvělou přípravou především pro juniorky, které o víkendu čeká  Mistrovství ČR v Praze. Jihočeskou oblast bude reprezentovat 5 gymnastek: Magdaléna Šmejkalová, Nikola Coufalová, Tereza Jeřábková, Natálie Kučerová (všechny SKMG Máj ČB) a Natálie Křížová (RG Proactive Milevsko).

LEDA CUP Zagreb -CHORVATSKO

Gymnastický maraton proběhl o víkendu v chorvatském Zagrebu. Závod, který započal v 9.30 ráno a skončil ve 22.00 hod. byl pro všechny opravdu velmi náročný. Moderní gymnastky SKMG Máj startovaly ve třech kategoriích a přivezly i medajle.


Aneta Macháčková vybojovala mezi gymnastkami ročníku 2004 dvě stříbrné medajle za sestavy se švihadlem a bez náčiní, celkově pak obsadila v kategorii 2004-2005 třetí.

Velmi dobře se při svém první mezinárodním startu představila i Johana Smržová, která skončila ve stejné kategorii celkově 7. a mezi roč. 2004 na 6. místě se švihadlem a 7. v obruči.

V kategorii 2002-2003(31 gymnastek) se představila loňská mistryně ČR Denisa Hadačová. Denisa          předvedla nově upravené sestavy s obručí, míčem a kužely a přesto, že se ještě dopustila několika chyb, dokázala mezi gymnastkami roč. 2002 vybojovat 2x bronz za kužele a míč. Celkově v kategorii skončila na 6. místě. V téže kategorii startovala i Viktorie Jelínková. Závod zahájila velmi špatně  zacvičenou sestavou s míčem. Naopak výborně zacvičila obruč, ve které skončila  na 4.místě mezi roč. 2002. Rovněž kužele předvedla slušně-6. místo. Celkově však obsadila díky nevydařenému míči až 13. místo.

Mezi juniorkami startovaly dvě gymnastky Máje Tereza Jeřábková a Natálie Kučerová a také gymnastky brněnského klubu SKP MG Brno Denisa Kobylková a Nikola Paschová, které jsou také členkami českobudějovického Sportovního centra mládeže.

V této kategorii se právě oběma brněnským gymnastkách velmi dařilo.  Denisa Kobylková i Nikola Paschová se v kategorii juniorek  2001-1999 probojovaly na celkové 2. a 3. místo. V jednotlivých náčiních v ročníku 1999 Denisa 3x zvítězila a Nikola skončila 3x na 2. místě.

V soutěži se neztratily ani o rok mladší českobudějovické juniorky. Mezi 27 gymnastkami skončila          Natálie Kučerová celkově 11. a Tereza Jeřábková 15. V jednotlivých náčiních  se v roč. 2000              Natálie zařadila na 4. místo  v sestavě s míčem a 7. místo v obruči.Tereza dosáhla 2x na 4. místo v obruči a stuze.

Mezi rozhodčími pracovaly za Českou republiku zkušené rozhodčí  Yvonna Ronzová z Hradce Králové a Jarmila Zajoncová z Brna.

Závod byl skvělou přípravou především pro juniorky, které o víkendu čeká  Mistrovství ČR v Praze. Jihočeskou oblast bude reprezentovat 5 gymnastek: Magdaléna Šmejkalová, Nikola Coufalová, Tereza Jeřábková, Natálie Kučerová (všechny SKMG Máj ČB) a Natálie Křížová (RG Proactive Milevsko).

Moderní gymnastky SKMG Máj České Budějovice na Milevském poháru

V sobotu 8. 3. 2014 se konal 23. ročník mezinárodního závodu Milevský pohár, kterého se zúčastnily gymnastky ze šesti zemí: Rakouska, Německa, Chorvatska, Polska, Slovenska a samozřejmě České republiky.

Ve velké konkurenci 44 gymnastek se v kategorii naděje mladší představila nadějná Nikol Compelová, která vybojovala velmi dobrou jedenáctou příčku. Domácí Linda Houdová obsadila 7.místo.

V kategorii naděje starší se mezi 24 závodnicemi představily i tři závodnice SKMG Máj ČB, Viktorie Jelínková, Karolína Kortánová a Vendula Kabelová. Nejlépe se se svými sestavami poprala Viktorie Jelínková, která výborně zacvičila svoji sestavu s obručí a po této sestavě figurovala na průběžném druhém místě. V sestavě s míčem se ale bohužel dopustila několika chyb a celkově se posunula na i tak výbornou bronzovou pozici. Její výkon zaslouží pochvalu, Viktorie naznačila výrazný výkonnostní vzestup. Velmi slušně si vedla i celkově 7. Vendula Kabelová, která své sestavy podala velmi vyrovnaným výkonem. Karolína Kartánová, která skončila na 20. místě, se ve svých sestavách dopustila větších chyb, které jí stály lepší umístění. V této kategorii startovalo ze 24 gymnastek pouze 9 gymnastek z České republiky. Tereza Kutišová z RG Proactive Milevsko obsadila 9. místo

Mezi juniorkami reprezentovala SKMG Máj ČB Nikol Coufalová. V této kategorii startovalo 14 gymnastek. Nikol obsadila 8. místo, bohužel ani ona se ve svých sestavách nevyvarovala dvěma pádům náčiní. Tato závodnice se chystá společně s dalšími gymnastkami SKMG Máj na MČR juniorek, které proběhne 5. 4. 2014 na půdě TJ Sokol Praha VII. V kategorii juniorek se dařilo domácí gymnastce Natálii Křížové, která vybojovala celkově 3. příčku.

Poslední startující gymnastkou SKMG Máj byla Simona Müllerová, která kategorii seniorek vyhrála . Vydařila se jí hlavně sestava se stuhou, rozhodčí ji ohodnotili třetí nejvyšší známkou celého závodu.

Jihočeský sportovec roku

Juniorky

V tradiční anketě, která byla vyhlášena na začátku března, obsadila v kategorii do 15 let děvčata z týmu společné skladby juniorek 3. místo, děvčat z týmu naděje mladší obsadily 5. místo. Děvčatům blahopřejeme!


Magdalena Šmejkalová navíc  obsadila 7. místo mezi jednotlivci. Vyhodnocena byla i Denisa Hadačová.

Jihočeská liga

V sobotu 8. února proběhl 1. závod Jihočeské ligy v Milevsku. Další závody Jihočeské  ligy proběhnou

22. 2. v Humpolci, 2. 3. v Českých Budějovicích a 22. 3. v Milevsku.

Viz záložka Výsledky.

Kůsov 2014

V posledním lednovém týdnu absolvovaly gymnastky zimní kondiční soustředění na šumavském Zadově. A přestože tomu letošní zima nepřeje, celý týden vyšel lyžařsky bezchybně!

Nemzetközi Aranyszalag Cup

7. 12. 2013 se v maďarské Pesci konal V. ročník Nemzetközi Aranyszalag Cupu. Závodu se zúčastnilo 128 gymnastek z Maďarska, Srbska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a také gymnastky SK MG Máj České Budějovice. Závod byl rozdělen do 11 věkových kategorií.

SK MG Máj reprezentovaly Natali Nezbedová, Aneta Kalátová, Kateřina Špindlerová a Tereza Sajtlová.  Pro většinu gymnastek byl tento závod první zahraniční zkušeností.

V kategorii „ 2005“ (24 gymnastek) se představila nejmladší členka výpravy Natali Nezbedová v sestavě bez náčiní. Sestavu bez náčiní předvedla s jistotou a bez velkých chyb. Rozhodčí ji ohodnotily známkou 7, 686 a obsadila 2. místo.

V kategorii „2003“ (13 gymnastek) nás reprezentovala Aneta Kalátová. V této kategorii se dívky představily také v sestavě bez náčiní. Za svůj výkon získala známku 7,563 a obsadila krásné 4. místo.

V kategorii „1999“ (7 gymnastek) se rozhodčím a divákům představila Kateřina Špindlerová v sestavě s obručí a také v sestavě s kuželi. Velmi pěkný výkon předvedla Katka v sestavě s kuželi. I přes drobné technické chyby v sestavě s obručí dokázala získat zlatou medaili.

Druhou zlatou medaili vybojovala Tereza Sajtlová, která se představila v sestavě s obručí a také v sestavě se stuhou. I přes nachlazení předvedla Tereza své sestavy s velkou precizností a maximálním nasazením.

Pro gymnastky byla účast na tomto závodě velkou zkušeností. Skvělé výsledky jsou pro ně motivací do další práce. Na závod gymnastky doprovodily rozhodčí a trenérka Aneta Hájková a Martina Špindlerová.

Vianočná Nitra

Táborská obruč

1. 12. se v Táboře uskutečnil první ročník závodu „Táborská obruč“. Za náš klub startovaly nejmladší závodnice Vanda Hadačová (7. místo), Barbora Veselá (8. místo), Liliana Kotašková (10. místo) a Eliška Kressová (11. místo) a o kategorii výš  Ema Kozojedouvá, která skopnčila na 7. místě.

Mistrovství ČR ve společných skladbách

Poslední listopadová sobota byla pro moderní gymnastky SKMG Máj  zakončením podzimní  sezóny ve společných skladbách. Po zisku řady medajlí na celostátních pohárových soutěžích  bylo Mistrovství České republiky  v Hradci Králové  úspěšným vyvrcholením soutěží společných skladeb.

Na MČR  v Hradci Králové Jihočeskou oblast reprezentovaly tři společné skladby. Mistrovství ČR zahájily dopolední soutěže juniorek a nadějí starších.  Družstvo juniorek SKMG Máj České Budějovice bylo tvořeno šesti gymnastkami  ve složení  Magdaléna Šmejkalová, Kateřina Vernerová, Nikol Coufalová, Tereza Jeřábková, Natálie Kučerová a hostující gymnastka SKP MG Brno Nikola Paschová. Gymnastky v základní části nastoupily bez Nikoly Paschové, která naopak ve finále vystřídala Nikol Coufalovou. Gymnastky zacvičily svoji skladbu s 5 obručemi v tempu a bez velkých chyb a vybojovaly 3. příčku a bronzové medajle za týmy Tartu Brno a Ideastavu Chodov Praha. Za svoje vystoupení  a vůbec celou podzimní přípravu, kterou absolvovaly s maximálním nasazením a zodpovědností, zaslouží velké poděkování a pochvalu. Skladbu juniorek připravovaly Zuzana Kubalová a Ivana Pokorná.

V odpolední soutěži kategorie Naděje mladší  (roč. 2003 a mladší) se představilo celkem 19 skladeb  a  SKMG Máj poprvé v historii postavil do soutěže dvě skladby.

Družstvo  „A“ ve složení  Aneta Macháčková, Aneta Kalátová, Nikoleta Ketnerová a Kamila Koláříková nastoupilo ke svému jedinému mistrovskému vystoupení  se startovním číslem čtyři. Dívky předvedly náročnou skladbu  a po velmi dobrém výkonu po zásluze získaly 2. místo a stříbrné medajle. Nepříliš zkušený tým, který na MČR s náčiním  startoval vůbec poprvé, rozhodně překvapil  a svým trenérkám, které připravily  jednu z nejnáročnějších skladeb této kategorie,  udělal  velkou radost. Velkou pochvalu zaslouží za svoje vystoupení i druhý tým SKMG Máj „B“, ve složení Natali Nezbedová , Nikol Compelová, Eliška Kobzová, Johana Smržová, Anabel Julia Hirn a Karolína Majerová, který  s většinou gymnastek roč. narození 2005 a 2006 patřil k nejmladším. Taneční skladba  se konkurence nezalekla  a skvěle výrazově předvedla svoje vystoupení s 5 obručemi.  Pro tyto dívenky je zisk 11. místa skvělým výsledkem.

Chodov CUP

Zdařilou závěrečnou přípravou byl týden před MČR start na Chodov cupu v Praze, kde si gymnastky mohly svoje skladby opravdu řádně vyzkoušet. Soutěžilo se nejen ve dvou provedeních v každé kategorii, ale ještě ve finále.   Naděje mladší A SKMG Máj ČB ve dvojboji zvítězily a ve finále skončily třetí. Ve stejné věkové kategorii naděje mladší SKMG Máj  B překvapily celkovým 4. místem. Ve finále skončilo družstvo na 6. místě. Dařilo se i juniorkám, které si v obou částech zajistily  stříbrnou medajli.

15th SLOVENIAN CHALLENGE TOURNAMENT

O víkendu přivítala  slovinská Ljubljan  moderní gymnastky  na   15. ročníku  mezinárodního závodu  jednotlivkyň. Tohoto závodu se zúčastnily gymnastky ze 13 zemí: SLO, CRO, FRA, RUS, GEO, SVK, QAT, HUN, BIH, AUT, POL, GER a CZE.  Závodilo se v pěti věkových kategoriích.

Českou republiku reprezentovala výprava složená z moderních gymnastek tří klubů – SKMG Máj České Budějovice, SKP MG Brno a Ideastav Chodov Praha. Velmi kvalitní soutěže se zúčastnila řada výborných gymnastek a soutěž tak zajistila kvalitní konkurenci našim gymnastkám.

V kategorii Girls 2  ( roč. 2002) se ve dvojboji sestav představila českobudějovická naděje a dvojnásobná mistryně  ČR Denisa Hadačová. V konkurenci 21 gymnastek skončila na  velmi dobrém 5. místě. Divákům a rozhodčím se představila v sestavách s obručí a bez náčiní.

V kategorii juniorek   skvěle reprezentovala Českou republiku i svůj klub juniorská reprezentantka Denisa Kobylková (SKPMG Brno), která se dokázala prosadit na bronzovou příčku.  Vyšla jí především sestava s kužely, kde získala vysoké ocenění 13,65 bodu. Její reprezentační kolegyně  Belinda Königová  obsadila velmi dobou 4. příčku, Anna Tomková ( obě Ideastav Chodov Praha) skončila 7.

V náročné seniorské  kategorii  závodilo 10 gymnastek v plném čtyřboji dle programu FIG . Členka českobudějovického  centra mládeže Simona Müllerová  představila dvě zcela nové  sestavy a   závod to pro ni rozhodně nebyl jednoduchý.  Kvalitu soutěže řádně potvrdila skvělá gruzínská gymnastka  Salome Phajava, závodnice první světové dvacítky a účastnice mistrovství světa a mistrovství Evropy 2013. Právě tato gymnastka soutěž  vyhrála. S.Müllerová v  této konkurenci vybojovala 6. místo. Nejlépe se jí dařilo v kuželích, kde získala pátou nejvyšší  známku.

Pro gymnastky byla účast i skvělou společenskou událostí, dívky měly možnost osobního kontaktu s významnými osobnostmi světové moderní gymnastiky i s bývalými skvělými  gymnastkami , například  s účastnicí olympijských her v Pekingu a Londýně s Aliyou Garayevou z  Azerbajdžánu.

Jako rozhodčí pracovala paní  Jarmila Zajoncová z Brna,  trenérskou pozici  na soutěži zajišťovala Zuzana Kubalová z SKMG Máj České  Budějovice.

Roztančené náčiní

16. 11. proběhl v Milevsku tradiční závod jednotlivkyň Roztančené náčiní. Této soutěže se zúčastnilo 7 závodnic z SKMG Máj:  Vanda Hadačová, Barbora Veselá, Liliana Kotašková, Eliška Kressová, Kateřina Špindlerová, Tereza Sajtlová a Klára Vališová.

V 2. kategorii startovala se sestavou bez náčiní Barbora Veselá, která obsadila krásné 4. místo a Vanda Hadačová, která obsadila 5.místo. Ve 3. kategorii startovala Liliana Kotašková, která se svojí sestavou vybojovala bronzovou medaili. Dále zde startovala Eliška Kressová a obsadila celkové 6. místo. V kategorii kadetky starší startovala Kateřina Špindlerová, která se představila v sestavě s obručí a s kuželi a obsadila výborné 4.místo. V kategorii dorostenek startovala Tereza Sajtlová, která se umístila na 5. místě a Klára Vališová, ta obsadila 10. místo.

SAMETOVÁ STUHA BRNO

17. listopad moderní gymnastky již tradičně slaví účastí na jednom z největších  podzimních závodů  společných skladeb  SAMETOVÁ STUHA v Brně.  Celkem 47 skladeb se představilo  v 8 věkových kategoriích.  Dosud největší závod představil před blížícím se MČR další skladby  a zajistil výbornou konkurenci.  Pro skladby SKMG Máj to byl  dosud nejúspěšnější závod, kdy 3 skladby odvezly 2 stříbrné a jednu zlatou medajli.

Naděje mladší  „B“ (2004 a ml)  ve složení  Eliška Kobzová, Nikola Compelová, Natali Nezbedová,  Johana Smržová, Karolína Majerová  a Anabel  Julia Hirn zacvičily výborně první provedení a jako velmi mladé družstvo, kde startují i gymnastky roč. nar. 2005 a 2006, velmi příjemně překvapily. Svoji pozici si udržely i po druhém provedení  a obsadily skvělé 2. místo.   Naděje mladší „A“  ve složení   Aneta Macháčková, Aneta Kalátová, Kamila Koláříková a Nikoleta Ketnerová dokázaly  i  na  čtvrté pohárové  soutěži  vybojovat medajli a zisk  2. místa v konkurenci 10 skladeb byl pro ně rozhodně dosud nejlepším výsledkem.  První  provedení předvedly dívky s jistotou a bez velkých chyb a zajistily si dobrou startovní pozici do druhého provedení.   Družstvo  začalo na podzim s přípravou skladby  velmi pozdě, ale v posledním období prokazuje  díky mravenčí práci trenérek  značné zlepšení výkonnosti. Pokud gymnastky dokážou odstranit v provedení svoje individuální chyby v technice těla, mají šanci bojovat na MČR o velmi slušné umístění.

Juniorky  SKMG Máj předvedly svůj dosud nejlepší výkon.  Šestice gymnastek   Nikol Coufalová, Kateřina Vernerová, Magdaléna  Šmejkalová, Tereza Jeřábková, Natálie Kučerová a hostující  Nikola Paschová  v soutěži suverénně zvítězila  a získala zlaté medajle. Skladba  odcvičila téměř bez chyby  první provedení s Nikol Coufalovou  a ve druhém provedení, kdy nastoupila hostující  Nikola Paschová ve svém domácím prostředí, se gymnastky dopustily  pouze jedné větší chyby.  Celkově byl jejich výkon hodnocen nejvyššími známkami v obou provedeních a skladba po zásluze zvítězila.  O víkendu čeká  všechny skladby  další závod CHODOV CUP v Praze.

PLZEŇSKÝ POHÁR

V Plzni se konal tradiční  podzimní závod , kde se představily všechny věkové kategorie.

V kategorii naděje mladší  startovalo celkem 7 skladeb  ( roč 2003 a ml.). SKMG Máj České Budějovice přivezl v této kategorii do soutěže 2 skladby. Družstvo SKMG Máj „A“ ve skladbě s obručemi ve složení   Aneta Macháčková, Aneta Kalátová, Kamila Koláříková a Nikoleta Ketnerová tentokráte obsadilo 3. místo. Náročnou skladbu zacvičily dívky ještě  s několika chybami, ale i tak vybojovaly na podzim již třetí cenný kov. 6. místo obsadila skladba SKMG Máj „B“. Družstvo nastoupilo ve složení  Eliška Kobzová, Nikola Compelová, Natali Nezbedová,  Johana Smržová a Anabel  Julia Hirn, pro kterou to byl po nemoci první pohárový start.

V juniorské  kategorii ( roč . 1998-2000)  nastoupila skladba  SKMG Máj Č. Budějovice tentokrát pouze s pěti gymnastkami  ve složení  Nikol Coufalová, Kateřina Vernerová, Magdaléna  Šmejkalová , Tereza Jeřábková a  Natálie Kučerová. Hostující   závodnice SKP MG Brno Nikola Paschová, která je členkou českobudějovického Sportovního centra mládeže,  se zúčastnila v Brně  oslav 60. výročí moderní gymnastiky Jihomoravského kraje.   Skladba obsadila po několika chybách celkové 3. místo.

Rycon cup

5. ročník soutěže  RYCON CUP 2013 ve společných skladbách a nově i kategoriích jednotlivkyň proběhl o víkendu za finanční podpory Statutárního města České Budějovice. Soutěže se zúčastnilo celkem  32 společných skladeb a 8 jednotlivkyň z 18 klubů České republiky a Slovenska. Závodilo  se v šesti věkových kategoriích ve společných skladbách a ve dvou kategoriích jednotlivkyň.  Domácí klub představil 2 společné skladby v kategorii naděje mladší, 1 juniorskou skladbu a naděje starší a seniorky v jednotlivkyních.

V dopoledních soutěžích dívky zacvičily svoje skladby vždy dvakrát, jejich hodnocení  se sčítalo do celkového výsledku.Dopolední  soutěže zahájila 1. kategorie  Linie B  BABY  ( roč. 2004 a mladší). Ve skladbě bez  náčiní zvítězily  gymnastky z  klubu  TJ Sokol Žižkov.  Na 2. a 3. místo se prosadily slovenské gymnastky ŠK ŠOG Nitra a  ŠK Juventa Bratislava.  Startovalo 10 společných  skladeb.

V kategorii naděje mladší A ( roč 2003 a ml.) nastoupily domácí gymnastky ve skladbě s obručemi ve skložení  Aneta Macháčková, Aneta Kalátová, Kamila Koláříková a Nikoleta Ketnerová. Po zisku zlatých medajlí před týdnem na soutěži v Přerově, se ani tentokrát  skladba neztratila  a gymnastky obsadily  celkové 2. místo. Kategorii vyhrála skladba  SKP MG Brno,  3. místo si zajistily dívky z TJ Sokol  Žižkov I.

V kategorii naděje mladší B  (roč.  2004 a ml. ) startovaly nakonec pouze 3 týmy.  Velmi mladé družstvo SKMG Máj  Č.Budějovice , jehož většina gymnastek by věkem  ještě patřila  do kategorie Baby,  se již také letos připravovalo  s předstihem s obručemi.   Prvenství  v kategorii si odvezly naděje z TJ ZŠ Hostivař Praha, 2. místo  obsadily gymnastky    Ideastavu  Chodov Praha  a  na 3. příčce skončila  domácí skladba  ve složení: Johana Smržová, Natali Nezbedová,  Nikol Compelová , Eliška Kobzová  a Karolína Majerová.  Pro nemoc nenastoupila  další členka skupiny  Anabel Julia Hirn.

Dopolední soutěž  absolvovaly i jednotlivkyně v kategorii Naděje starší ( roč. 2002-2001). Ve dvojboji sestav zvítězila  Denisa Hadačová před Viktorií  Jelínkovou a Vendulou Kabelovou.  5. místo obsadila Karolína Kortánová (všechny Máj ČB).

Odpolední  hlavní závod  společných skladeb zahájila kategorie naděje starší ( roč. 2002-2001). Kvalitní závod sedmi  skladeb s pěti míči  vyhrály gymnastky SKMG Baver Třebíč, 2. místo si zajistil Ideastav Chodov Praha a 3. skončila skladba SKP MG Brno. 

Juniorky SKMG Máj Č. Budějovice  ( roč. 1998-2000)  nastoupily do soutěže  se šesti  gymnastkami.  Družstvo letos nastupuje ve složení  Nikol Coufalová, Kateřina Vernerová, Magdaléna  Šmejkalová, Tereza Jeřábková, Natálie Kučerová a  hostující   závodnice SKP MG Brno Nikola Paschová, která je i členkou českobudějovického Sportovního centra mládeže  a letos reprezentovala Českou republiku na Mistrovství Evropy  ve společných skladbách ve Vídni. Dívky v podzimní sezóně soutěžily  poprvé před týdnem v Přerově,  kde jasně zvítězily. Velmi dobře  předvedly i obě provedení svojí dynamické  a náročné  skladby  s pěti obručemi na domácím RYCON CUPu.   Svoji  skladbu předvedly  výborně výrazově  a  ve strhujícím tempu,  jejich výkon byl  vyrovnaný  v obou provedeních.   V prvním provedení nastoupila se svými kolegyněmi  Nikol Coufalová, ve druhém provedení  ji  střídala Nikola Paschová.   Skladba s pěti obručemi  na taneční motivy  zumby  zaujala  diváky, kteří  celou dobu cvičení  doprovodily  potleskem. Gymnastky  Máje  obsadily celkové  2. místo za juniorkami   týmu Ideastav Chodov Praha. 3. místo obsadily  gymnastky TJ Sokol Královské Vinohrady Praha.

Pořadí kategorie seniorek ve dvojboji  sestav : 1. Ideastav Chodov Praha  MT, 2. SC 80 Chomutov. Skladbu s kužely  vyhrálo družstvo Ideastav Chodov Praha A, které startovalo pouze v jedné skladbě, skladbu se stuhami a míči družstvo Ideastav Chodov MT.

Soutěž seniorek jednotlivkyň skončila v pořadí : 1. Aneta Novodvorská, 2. Simona Müllerová, 3. Tereza Sajtlová. Startovaly  pouze  domácí závodnice.

Závod byl velmi kvalitní prověrkou před blížícím se mistrovstvím ČR společných skladeb, které proběhne 30.listopadu v Hradci Králové.  Poděkování  patří  všem trenérkám za přípravu svých svěřenkyň, rovněž tak  hlavní rozhodčí  Yvonně Ronzové, která již tradičně působí na pozici hlavní rozhodčí.

Nemalou zásluhu na pořádaní soutěže mají  i sponzoři a Statutární město České Budějovice  a  rovněž rodiče gymnastek, kteří se významně podíleli na přípravě i samotném průběhu Rycon cupu 2013.

MČR juniorek, Brno 28. 9. 2013

Na MČR juniorek se představilo celkem 33 juniorek. Téměr šestihodinový maraton nejlépe absolvovala Magdaléna Šmejkalová, elegantní gymnastka, která vyniká ohebností a velmi dobrou technikou náčiní. Obsadila celkové 13. místo. Magdaléně lépe vyšla 1. část závodu, kdy pohybovala na průběžné 9. příčce. Velmi dobře zacvičila mič i obruč. Bohužel ve druhé části soutěže chybovala ve stuze i kuželích a to ji odsunulo na 13. pozici. Vyrovnaným výkonem a velmi dobrým výrazem překvapila Nikol Coufalová, jež obsadila celkovou 15. příčku. Závod nevyšel Kateřině Vernerové, která zbytečně chybovala ve třech sestavách a skvěle zacvičila pouze sestavu se stuhou. V té se dokázala zařadit mezi nejlepší gymnastky na 5. místo. Celkově skončila 18.
Dvě nejmladší gymnastky Natálie Kučerová (startovala za GSK Tábor) a Tereza Jeřábková se potýkaly s nervozitou při svém prvním startu na juniorském mistrovství. Obě ale zaujaly výrazem a i přes chyby ukázaly značnou perspektivu. Obsadily 20. a 21. místo.
Velkým zklamáním pro klub i pro všechny příznivce byla neúčast Lenky Macháčkové, která se z mistrovství omluvila z důvodu nemoci. Lenka byla v sestavách s obručí i stuhou favoritkou soutěže.
Poděkování patří gymnastkám za odvedenou práci, všem trenérkám za jejich přípravu a také rodičům za nutnou podporu a pomoc v přípravě.
Juniorky teď čeká příprava na MČR ve společné skladbě, které proběhne 30. 11. 2013 v Hradci Králové.

Hradecká stuha

Soutěže se zúčastnilo celkem 6 závodnic SKMG Máj Adéla Šimánková, Simona Müllerová, Lenka Macháčková, Kateřina Vernerová, Magdaléna Šmejkalová, Nikol Coufalová,Tereza Jeřábková a také Natátálie Kučerová, která do našeho klubu přestoupila ke dni 30.9.2013 z GSK Tábor.
V O. kategorii se představila Adélka Šimánková, která se nyní přechodně připravuje v Hradci Králové. Sestavu bez náčiní zacvičila dobře a obsadila 1. místo.
Pro Simonu Müllerovou v kategorii seniorek to byl pouze tréninkový závod, kdy vyzkoušela novou sestavu s obručí a další dvě upravené sestavy. Obsadila 1. místo před domácí závodnicí Annou Tajchmannovou.
Největší význam měl závod pro kategorii juniorek, protože byl vlastně jedinou celostátní prověrkou před MČR juniorek.


Skvěle závod vyšel Lence Macháčkové, která po delší zdravotní pauze fantasticky zacvičila sestavy s obručí a stuhou a svým soupeřkám nedala šanci. V obou náčiních obsadila 1. místo. Velmi slušně prošly závodem i Magdaléna Šmejkalová a především Natálie Kučerová, pro kterou to byl první start mezi juniorkami. Obě se podělily o 8. místo ve čtyřboji. Nikol Coufalová zacvičila nejlépe stuhu a obruč, kde se zařadila do první desítky. Kateřině Vernerové vyšla pouze obruč, kde získala šestou nejvyšší známku. V ostatních sestavách se dopustila několika chyb. Terezka Jeřábková, která také startuje letos poprvé v juniorské kategorii, zacvičila také velmi dobře obruč. I na ní se v ostatních sestavách projevila nezvozita.

Mistrovství Evropy

Výprava našich trenérek, gymnastek a  rodičů se zúčastnila  Mistrovství Evropy, které  proběhlo o víkendu ve Vídni. Řádně jsme všichni fandili a sledovali úžasné výkony zahraničních i českých gymnastek. Juniorkám, seniorkám  i všem trenérům  a dalším členům české reprezentační výpravy moc blahopřejeme a máme velkou radost z dosažených výsledků.
Byl to zážitek!!!

Moderní gymnastky úspěšné v Srbsku a Belgii

Moderní gymnastky  SCM a SPS při SKMG Máj České Budějovice  se představily na dvou startech v zahraničí a v mezinárodní  konkurenci  se opravdu neztratily .   Na  turnaj  do srbského  Bělehradu bylo nominováno celkem 5 gymnastek SKMG Máj ČB – Simona Müllerová, Aneta Novodvorská, Tereza Jeřábková, Magdaléna Šmejkalová, Nikol  Coufalová a také Natálie Kučerová , členka táborského klubu GSK, která je členkou Sportovního střediska  v Č. Budějovicích.

kategorii  juniorky  B  roč. 2000 se právě Natálie Kučerová, která  se výkonnostně velmi zlepšuje, dokázala prosadit na stupně vítězů a vybojovat  bronzovou medajli.  Mezi  11  soupeřkami  z Chorvatska, Bulharska, Bosny a Hercegoviny  a ČR  se ve dvojboji sestav  umístila hned za dvěma bulharskými gymnastkami z klubu CSKA Sofia.   V sestavě s míčem obsadial dokonce 2. místo.  Pro tuto talentovanou gymnastku je  výsledek jistě velkou motivací do další práce. V kategorii  juniorky A roč. 2000 obsadila Tereza Jeřábková 5. místo.  V kategorii  Juniorky A roč.1999 se představily dvě závodnice  Více se dařilo Nikol  Coufalové,která obsadila celkové 6. místo a v sestavě s obručí skončila na 2.místě.  Magdaléna Šmejkalová  skončila celkově 9. V kategorii seniorek  se mezi 10 gymnastkami dobře prezentovaly Simona Müllerová  i  Aneta Novodvorská , které se obě prosadily ve dvojboji na  stupně vítězů a to na 2. a 3. místo . V sestavě se stuhou Simona vybojovala bronz , Aneta skončila 4.  V sestavě s kužely byla nejvyšší známkou  ohodnocena Simona Müllerová, v sestavě s obručí  pak Aneta Novodvorská.   Na soutěž gymnastky doprovodily trenérka a rozhodčí Alena Jeřábková a Zuzana Kubalová.

V Belgii, na předměstí Antverp, se konal tradiční velmi kvalitní turnaj NO LIMITS OPEN .  Trojice moderních gymnastek SKMG Máj vycestovala v doprovodu mezinárodní rozhodčí  Yvonny Ronzové a trenérky Ivany Pokorné.   Mezinárodního turnaje se zúčastnily gymnastky z 10 zemí – Belgie ,Nizozemsko, Gruzie, ČR, Lucembursko,Německo, Irsko, Portugalsko, Litva  a Skotsko. V kategorii  nadějí se ve čtyřboji představila talentovaná Denisa HADAČOVÁ ,která  obsadila celkové  výborné 2. místo. Spolu s domácí Laurou AERTS,která nakonec zvítězila, sváděla po celý závod boj o nejvyšší umístění.  3.místo obsadila  irská závodnice  Anastasia  TSAY. Denisa startovala i ve všech třech finálových soutěžích, které byly pro turnaj vypsány. Ve všech  se prosadila na stupně vítězů. V sestavě bez náčiní vybojovala zlato, v obruči stříbro a v míči bronz.  Výkony Denisy Hadačové zaslouží pochvalu, nastupovala s velkým nasazením a i přes některé chyby se velmi líbila a zaujala odborníky svým pohybovým projevem a dispozicemi.  V kategorii juniorek startovaly dvě gymnastky  SKMG Máj. Příjemným překvapením byly výkony Magdalény Šmejkalové, která ve čtyřboji skončila celkově 6., když o ještě lepší  umístění  ji v konkurenci 15 gymnastek,  připravil pád obruče  hned  v první sestavě. I tak si  svým výborným  umístěním zajistila  účast ve všech čtyřech finálových disciplínách.  Zde naopak sestavu s obručí zajela skvěle a to ji vyneslo na stupně vítězů a zjistilo stříbrnou medajli.  Na stupně vítězů se prosadila ještě jednou a to na bronzový stupínek v sestavě se stuhou. I v míči a kuželích její  4. místa  jsou rozhodně výborným výsledkem.  O rok mladší Tereza Jeřábková, která startuje v této kategorii  letos poprvé, neměla svůj den a svůj start na velkém turnaji  zvládla pod svoje možnosti.  Skončila  celkově  dvanáctá, v kuželích se ale dokázala prosadit mezi  gymnastky na 9. místo.   I tak je start na tak významné soutěži pro Terezu velmi dobrou zkušeností.  Vítězkou kategorie se stala Anais COLLIN z Belgie,2. místo Beatriz  SANTOS z Portugalska  a 3. místo skotská reprezentantka  Lauren BRASH.

 

DENISA HADAČOVÁ mistryní České republiky

Skvělého úspěchu dosáhla  moderní gymnastka Denisa HADAČOVÁ ( SKMG Máj ČB) na víkendovém Mistrovství ČR nadějí starších v Havířově.  Loňská mistryně republiky nadějí mladších, talentovaná gymnastka, členka Družstva nadějí ČR  a Sportovního střediska  v Českých Budějovicích startovala  v konkurenci  34 gymnastek ve čtyřboji  volných sestav.  Do nedělní soutěže   nastoupila  se startovním číslem 8.  První sestavu s kužely předvedla velmi koncentrovaně bez velké chyby a hned v první sestavě byla oceněna známkou 10,10.  Další tři sestavy  předvedené v pořadí bez náčiní, obruč a míč  zacvičila  ve  velkém pohybovém rozsahu a s výrazem. Vynikala  velmi dobrou technikou náčiní i prováděním prvků obtížnosti.   Rozhodčí ocenily všechny tři tyto sestavy  známkami  nad 11 bodů.  Denisa zvítězila s velkým bodovým náskokem před 2. gymnastkou v pořadí Denisou Štěpánkovou(SKP Brno  ) a 3. Alinou Chamzinou (Tart Brno). V soutěži startovaly i další tři českobudějovické gymnastky a členky Sportovního střediska.  Viktorie Jelínková obsadila po vyrovnaném výkonu  21. místo. O lepší  umístění ji připravily zbytečné chyby v sestavě s kužely.  22. příčku vybojovala Vendula Kabelová, která se líbila v sestavě bez náčiní a míči. A 30. místo obsadila Karolína Kortánová.  Všechny 4 gymnastky jsou ročník narození 2002 a  letos v této kategorii startovaly poprvé a to ještě  nově po snížení věkového limitu v této kategorii. Dosud patřily věkem  do mladší věkové kategorie.

V Havířově proběhlo v sobotu současně i Mistrovství ČR kategorie naděje mladší ( 2003-2004, 43 gymnastek). Jihočeskou oblast reprezentovaly 4 gymnastky – Aneta Macháčková a Kamila Koláříková (obě SKMG Máj ČB), Tereza Kutišová a Natálie Kotašková (RG Proactive Milevsko).  Všechny gymnastky nastoupily nejprve v první části soutěže ve dvojboji sestav se švihadlem a obručí.  16 nejlepších gymnastek z první části pak postoupilo  do finálové soutěže v sestavě bez náčiní.   Nejvíce se dařilo Anetě MACHÁČKOVÉ , která velmi dobře prošla první částí soutěže a do finále postoupila ze 7. místa. Zabojovala hlavně ve švihadle, kde byla hodnocena pátou nejvyšší známkou.  Ve finále pak potvrdila svoji pozici a udržela celkové  7. místo. Za zmínku stojí fakt , že byla první závodnicí v pořadí  ročníku narození 2004. Kamila KOLÁŘÍKOVÁ skončila na velmi slušné  celkové 28. příčce. Dařilo se i milevské Tereze Kutišové, která rovněž startovala ve finále.  Celkově obsadila 9. místo.  Natálie Kotašková vybojovala 27. místo.

Všechny českobudějovické  gymnastky jsou současně i žákyněmi Základní školy Oskara Nedbala V Českých Budějovicích. Právě tato škola má na úšpěších  moderních gymnastek nemalý podíl a patří jí velký dík.  Ředitel školy Mgr. Poláček i učitelé vycházejí moderním gymnastkám vstříc při skloubení školních povinností  s náročnými tréninky.  Gymnastky mají ve škole svoje zázemí, většina gymnastek  klubu navštěvuje právě tuto výbornou školu a využívá  kromě sportovní haly i tělocvičnu i gymnastický sálek ke každodenním tréninkům.


Jarní sezóna pokračuje úspěšně

Další tradiční závod BOHEMKA CUP v Praze  absolvovaly gymnastky  na první středeční státní svátek .  V nadějích nejmladších,  roč. 2006  se tentokráte méně dařilo ADÉLE ŠIMÁNKOVÉ na celkově 8. mistě. V nadějích nejmladších,  roč.  2005 se naděje Máje naopak výrazně prosadily . V konkurenci 27 gymnastek  bronz vybojovala NIKOL COMPELOVÁ , NATALI NEZBEDOVÁ skončila celkově 12.  V nadějích mladších ANETA KALÁTOVÁ skončila celkově  17. a JOHANA SMRŽOVÁ 20. Startovalo 26 gymnastek . V kategorii kadetky starší obsadila KATEŘINA ŠPINDLEROVÁ 14. místo .

Druhý středeční svátek pozval gymnastky opět do Milevska na MILEVSKÝ POHÁREK.  V kategorii roč.2007 se představila  nejmladší závodnice klubu  VANDA HADAČOVÁ . V sestavě bez náčiní obsadila mezi 9 soupeřkami 4. místo. V kategorii roč. 2005  startovala ELIŠKA KOBZOVÁ,  která obsadila 10. místo. V kategorii naděje mladší –roč.  2004 se dařilo ANETĚ MACHÁČKOVÉ , která v konkurenci  16 gymnastek vybojovala stříbrnou medajli . Pro Anetu  je to na jaře již několikátý cenný kov z pohárové soutěže.  KAMILA KOLÁŘÍKOVÁ obsadila 14. místo.  Obě gymnastky budou reprezentovat SKMG Máj i  Jihočeskou  oblast na MČR nadějí mladších v Havířově.  V nadějích mladších roč. 2003  NIKOLETA KETNEROVÁ  obsadila mezi  12 gymnastkami  pěkné 5. místo .  V kategorii juniorek ses přestavila Magdalena Tilpová, která skončila na celkové 11. příčce.

Milevský pohár

Milevský pohár pozval závodnice do šesti věkových a výkonnostních kategorií. V kategorii Naděje nejmladší A (2006 a ml) stříbrnou medajli vybojovala další naděje Máje ADÉLA ŠIMÁNKOVÁ.                                         V silně obsazené kategorii nadějí mladších (2003-2004) se v konkurenci 29 gymnastek zařadily na 21. a 22. místo  JOHANA SMRŽOVÁ a ANETA KALÁTOVÁ.  V kategorii  nadějí starších ( 2002-2001) se na 8. příčku zařadila VIKTORIE JELÍNKOVÁ a na 10. místo  KAROLÍNA KORTÁNOVÁ. Startovalo 13 závodnic .                           V juniorské kategorii se po dobře zacvičené sestavě s kužely nepovedla sestava s obručí  NIKOL COUFALOVÉ a to ji odsunulo na celkovou 8. pozici. Na 12. místě skončila MAGDAÉNA TILPOVÁ. Na stupně vítězů se naopak prosadily hned dvě seniorky Máje SIMONA MÜLLEROVÁ - 2. místo  a ANETA NOVODVORSKÁ -3. místo, 5. místo obsadila TEREZA SAJTLOVÁ.

 

Jablonecká perlička

V Jablonci nad Nisou na tradiční celostátní pohárové soutěži  Jablonecká perlička se v nejmladší kategorii výrazně prosadila  talentovaná  NATALI NEZBEDOVÁ ( 2005), která v konkurenci jasně zvítězila, prosadila se i druhá, ještě o rok mladší ANABEL  JULIA HIRN, když mezi 21 startujícími skončila na výborném  6.místě. Bronz jí přitom utekl o pouhé  0,25 bodu. V kategorii naděje mladší ( 2003-2004, 23 gymnastek)  na medajli dosáhla ANETA MACHÁČKOVÁ, která v dvojboji sestav obsadila 3. příčku. V obruči byla hodnocena dokonce druhou nejvyšší známkou. KAMILA KOLÁŘÍKOVÁ skončila na 17. místě.                                                       V nadějích starších( 2002-2001) zvítězila  DENISA HADAČOVÁ, loňská mistryně ČR nadějí mladších. V kategorii juniorek se prosadila na 3. příčku MAGDALÉNA ŠMEJKALOVÁ, která zazářila v sestavě s kužely, za kterou získala nejvyšší známku. Tereza Jeřábková  obsadila 4. místo a NATÁLIE KUČEROVÁ  z GSK Tábor  a členka českobudějovického Sportovního střediska skončila celkově sedmá.

K Budějicům cesta

Českobudějovický Sportovní klub moderní gymnastika Máj uspořádal ve spolupráci s firmou Hyundai-Fischer CZ  další ročník dvoudenní  mezinárodní soutěže moderních gymnastek   HYUNDAI-Fischer cup 2013 aneb „K Budějicům cesta po dvaadvacáté…“  Závod proběhl  tradičně ve čtyřech kategoriích jednotlivkyň  a letos i nově v kategorii společných skladeb juniorek, které se připravují na blížící se Mistrovství Evropy  ve Vídni.  Právě blíží se ME  přilákalo do Č.Budějovic  dvě reprezentační juniorské skladby – ČR a Slovenska  a také čtyři jednotlivkyně, které jsou již  na ME nominovány. Účast reprezentantek Anny Šebkové ( ČR) , Xenie Kiliánové a Mariany Podlucké ( Slovensko) a Nataly  Mendelson  z Izraele byla ozdobou soutěže .

Moderní gymnastky  SKMG Máj České Budějovice obsadily všechny kategorii a v sobotním  dopoledním programu představily  závodnice kategorií nadějí mladších a nadějí starších .                          Naděje mladší ( 2003- 04, 17 závodnic) se představily ve dvojboji volných  sestav.  Velmi dobrý výkon podala  celkově pátá Aneta Macháčková ( Máj) , která zacvičila slušně obě sestavy.  Za švihadlo byla ohodnocena třetí nejvyšší známkou  a zajistila si postup do nedělního finále.  Do finále se probojovala i Nikoleta Ketnerová za pořadatelský klub – v sobotu celkově 12. Kamila Koláříková obsadila -13. místo, Johana Smržová 14. a Aneta Kalátová 16. místo. V nedělním finále Aneta s přehledem zacvičila obruč a zaslouženě vybojovala bronz. Nikoleta Ketnerová skončila na 7. místě                                                                                                                         Naděje starší ( 2001-02, 14 gymnastek)   se představily v sestavách s míčem a kužely .  Mezi nejlepší se zařadila Denisa Hadačová, která obsadila 4. místo.  Velmi slušně zacvičila míč, ale  v kuželích se dopustila   ještě několika chyb , což ji odsunulo na 4. pozici.  Karolína Kortánová obsadila 11. a Vendula Kabelová 12. místo.  V nedělním  finále Denisa Hadačová zabojovala  v sestavě s obručí a získala stříbrnou medajli. Neztratila se ani Karolína Kortánová , která v obruči skončila 6.

Mezinárodní   turnaj byl slavnostně zahájen  ve 13.00 hodin a úvodního přivítání se ujal  Mgr. Antonín Sekyrka, ředitel  Gymnázia Česká a Olympijských nadějí v Českých Budějovicích. Právě toto gymnázium má moderní gymnastiku zařazenu jako jeden z kmenových sportů a vytváří velmi dobré podmínky pro skloubení studia a dvoufázových tréninků  i pro moderní gymnastky SKMG Máj České Budějovice .  Turnaj  letos přivítal gymnastky z 15 klubů České republiky, Slovenka, Maďarska a Izraele.

Odpolední soutěže zahájila kategorie společných skladeb juniorek s pěti obručemi ,které postupně předvedly dvě provedení .  Skladbu cvičí vždy pět gymnastek  , ve druhém provedení se jedna gymnastka vystřídala .Zvítězila společná skladba juniorek ČR ve složení Denisa Kobylková, Nikola Paschová, Klára Opatřilová, Anna Tomková,Belinda Königová a Tereza Lohynská. Náhradnic družstva í je českobudějovická Kateřina Vernerová, která nastoupila ve třetím exhibičním provedení.  2. místo obsadila skladba Slovenska.  Finálový nedělní výsledek skončil opět vítězstvím ČR.                                                                                                                                                             Závod kategorie juniorek jednotlivkyň   představil  velmi kvalitní gymnastky . Na prvních dvou místech skončily izraelské reprezentantky , 3.místo obsadila členka juniorské reprezuentace ČR Suzanne Borovcová  ze Sokola Praha 7.  Velmi dobrý výkon podala i domácí  Magdaléna Šmejkalová , která skončila ve čtyřboji sestav mezi  17 juniorkami celkově 6.  Nikol Coufalová obsadila 9.místo, Tereza Jeřábková 14., Kateřina Špindlerová 16. A Magdaléna Tilpová 17. místo .  V konkurenci se neztratila ani táborská juniorka a svěřenkyně trenérky Andrey Rambouskové a  současně členka českobudějovického Sportovního střediska Natálie Kučerová.

Letos startuje poprvé v juniorské kategorii a v posledním období zaznamenala  velký výkonnostní vzestup. Celkově skončila 12.  Nedělní finále  proběhlo ve všech čtyřech sestavách.  Magdaléna Šmejkalová  se třikrát dokázala prosadit na bronzovou příčku a to v obruči, míči a stuze.  Zabojovala i Nikol Coufalová , která skončila v kuželích rovněž na 3. pozici.  Úspěchem je postup  mladé juniorky Terezy Jeřábkové do finále s obručí, kde obsadila 7. místo.   Velmi kvalitní byla soutěž seniorek.  Celkem 12 gymnastek startovalo ve čtyřboji volných sestav. Suverénní vítězkou s e stala Nataly Mendelson z Izraele , před 2. v pořadí  rovněž výbornou českou reprezentantkou Annou Šebkovou ( Sokol Praha 7)  a 3. v pořadí rovněž reprezentantkou Annou Vágnerovou ( Bohemians Praha). Aneta Novodvorská obsadila 6., Simona Müllerová 7. a Tereza Sajtlová 12. místo .

Všechna nedělní finále skončila stejně jako víceboj na prvních třech místech . Aneta Novodvorská obsadila 4. místo v obruči , 5. v míči a kuželích a 7. ve stuze. Simona Müllerová 5. v obruči , 6. v míči a stuze, 7. v kuželích.

Mezinárodní turnaj Hyundai- Fischer cup  2013 opět proběhl velmi úspěšně pod vedením hlavní rozhodčí  PhDr . Yvonny   Ronzové.  Účast přijala již tradičně i švédská rozhodčí Ludmila Ahlin. Obě dámy rozhodovaly na OH v Pekingu a L. Ahlin navíc na dalších čtyřech OH.  Jejich účastí prestiž turnaje velmi narůstá.

Moderní gymnastky SKMG Máj se  připravují v Českých Budějovicích pod vedení m trenérek Lady Csóka Kročákové, Zuzany Kubalové, Martiny  Špindlerové, Terezy Šimáčkové ,  Anety Hájkové ,  Ivany Pokorné a baletních pedagogů Zdeňka Mládka a Barbory Šťastné. Poděkování patří i  Jihočeskému Kraji za finanční podporu , kterou poskytl  pro uspořádání akce, všem sponzorům , především hlavnímu partnerovi  a také   rodičům gymnastek za pomoc při organizaci a pořádání turnaje   a vůbec za celoroční podporu gymnastek při jejich náročném sportovním programu.

 

Výsledky

Oblastní přebor

V sobotu 27. dubna proběhl v Humpolci přebor jihočeské oblasti pro kategorie nadějí a kadetek.

Nejmladší startující závodnicí klubu byla Vanda Hadačová roč. 2007 v kategorii  Naděje nejmladší A
(roč. 2005 a ml.) v sestavě bez náčiní.
V kategorii Naděje nejmladší startovaly pouze závodnice našeho klubu a představily se ve dvojboji sestav. Všechny si za předvedené výkony zaslouží pochvalu.

Starší kategorie bojovaly o postup na Mistrovství ČR, z našeho klubu postupují:
Naděje mladší - Aneta Macháčková a Kamila Koláříková
Naděje starší - Denisa Hadačová, Vendula Kabelová, Karolína Kortánová a Viktorie Jelínková postupuje na zelenou kartu
Kadetky starší - Kateřina Špindlerová

Výsledky

MČR seniorek

Za náš klub startovaly závodnice roč. 1997, poprvé v seniorské kategorii Simona Müllerová ( 7. místo), Aneta Novodvorská (9. místo) a Tereza Sajtlová (12. místo).

První dvě, Aneta a Simona, se kvalifikovaly do MČR mistrovské třídy, které proběhne o tomto víkendu v Brně.

Jarní sezóna moderních gymnastek zahájena.

Moderní gymnastky  SKMG Máj České Budějovice zahájily jarní sezónu účastí na třech mezinárodních  pohárových soutěžích  v Hradci Králové,  Žďáru nad Sázavou a Třebíči.  Všechny soutěže  probíhaly již podle  nových pravidel moderní gymnastiky , které po OH v Londýně prošly zásadními změnami . Moderní gymnastky se na soutěžích začaly představovat   ve svých nových volných sestavách , zaměřených nově na tanečnost, výraz a  manipulaci náčiní především  v kontaktu s tělem . Hodnoceny jsou i prvky s risky  -  tj. vícečetnými  rotacemi  pod hozených náčiní a prvky mistrovství - tzn. neobvyklá  a náročná spojení manipulace náčiní a pohybu těla  s několika požadovanými  kritérii-například  v rotacích, bez zrakové kontroly  s manipulací jinou částí těla apod.  Potlačeny byly především  nadměrné počty  „ házeček“  náčiní , snížen byl i počet prvků obtížností v sestavách.  Velký důraz v hodnocení sestav je dán především na čistotu provedení a maximální amplitudy a přesnost pohybového rozsahu, kde nyní  již neexistuje žádná tolerance.  Závodnice se zatím potýkají s poměrně velkým počtem chyb a pádů náčiní. Nová pravidla se učí i trenérky i rozhodčí.

Tradiční závod  AJUR cup v Hradci Králové byl především prověrkou pro seniorky před dubnovým MČR. V konkurenci 17 gymnastek při svém prvním startu v kategorii dospělých obsadila Simona Müllerová 8. místo, Aneta Novodvorská 11. a Tereza Sajtlová 15. místo. Vítězkou kategorie se stala ukrajinská reprezentantka Tetyana Zahorodnya.

V kategorii juniorek se mezi nejlepší prosadila Magdaléna Šmejkalová, která skončila celkově 4. , přičemž na prvních šesti místech se kromě Magdalény  umístily pouze ruské,ukrajinské a polské gymnastky .   Za velmi dobře zacvičené kužele  získala dokonce druhou nejvyšší známku.

V Nadějích starších Denisa Hadačová obsadila 13.místo, v míči získala 8. nejvyšší známku. V šestnáctičlenném  startovním poli startovaly pouze čtyři české závodnice.  V kategorii Naděje mladší se mezi 19 soupeřkami neztratila 7. Aneta Macháčková a 11. Aneta Kalátová.

Závodu Žďárská sněženka  ve Žďáru nad Sázavou se poprvé ve dvojboji sestav zúčastnily talentované nejmladší naděje SKMG Máj ČB a rozhodně velmi příjemně překvapily.  Anabel Julia Hirn roč. 2006 se dokázala prosadit na 2. místo a vybojovala tak stříbrnou medajli. Výborně zacvičila i celkově 4. Natali Nezbedová, které bronzová medajle utekla o 0,15 bodu. V nadějích mladších si velmi slušně vedly  Johana Smržová - celkově 7. i celkově 8. Kamila Koláříková. Kateřina Špindlerová, závodnice kategorie Kadetky starší obsadila  9. místo v konkurenci 17 závodnic.

Na Baver cupu  v Třebíči reprezentovala SKMG Máj další skupina gymnastek. V kategorii BABY se dařilo talentované Nikol Compelové, která obsadila 5. místo mezi  12 startujícími.

Nejlepší výsledek dosáhla v kategorii Naděje mladší „B“  Aneta Macháčková, která se prosadila na stupně vítězů a obsadila 3. místo.  Za sestavu s obručí získala dokonce druhou nejvyšší známku.

Letos poprvé se na velké soutěži představily naděje starší Viktorie Jelínková, Karolína Kortánová a Vendula Kabelová. V náročné kategorii obsadily  5., 7. a 8. místo .

 

Anketa Jihočeský sportovec roku

LENKA MACHÁČKOVÁ, členka SCM Č.Budějovice a juniorská reprezentantka ČR  dosáhla velkého úspěchu, když byla za rok 2012  zvolena nejúspěšnější jihočeskou sportovkyní do 15 let.!!!!
Blahopřejeme a přejeme Lence mnoho zdraví a úspěchů do další sportovní činnosti.
Mezi vyhodnocenými jednotlivci byla zařazena i Denisa Hadačová.V anketě se v kategorii týmů umístila na 3. místě i společná skladba juniorek SKMG Máj ve složení  Simona Müllerová, Aneta Novodvorská, Nikol Coufalová, Lenka Macháčková, Kateřina Vernerová a Magdaléna Šmejkalová.


Mezi 18 týmy byla vyhodnocena i společná skladba nadějí starších ve složení Tereza Jeřábková, Natálie Kučerová (hostující členka GSK Tábor ), Magdaléna Tilpová, Denisa Hadačová, Vendula Kabelová, Viktorie Jelínková a Karolína Kortánová.


Blahopřejeme !!!

Zimní soustředění

V posledním lednovém týdnu proběhlo tradiční zimní soustředění v šumavském Zadově - Kůsově. A jako vždy to stálo za to. Celá galerie

 

Návštěva Alexandry Pashuty

Již poněkolikáté nás navštívila tato bývalá ruská reprezentantka a současná trenérka. Přestože tentokrát u nás pobyla pouze jeden lednový týden, jsme za její pomoc při trénincích velmi vděčné.

Mistrovství ČR ve společných skladbách: stříbro a bronz

Obě dvě společné skladby SK MG Máj, které startovaly v sobotu na závěrečné soutěži letošní sezóny společných skladeb ve Vítkovicích uspěly!

Stříbrná skladba Nadějí starších

Bronzová sestava juniorek

Velmi úspěšně zakončily moderní gymnastky SKMG Máj podzimní sezónu ve společných skladbách.  Po zisku řady medajlí na celostátních pohárových soutěžích se úspěšně prezentovaly i na  víkendovém Mistrovství České republiky  v Ostravě  , když v kategoriích nadějí starších i juniorek vybojovaly pro klub i jihočeskou oblast medailové pozice.

Mistrovství bylo rozděleno na dopolední  soutěže juniorek a nadějí starších a odpolední  soutěže   nadějí mladších a seniorek .

Celé mistrovství republiky zahájila se startovním číslem jedna společná skladba nadějí starších SKMG Máj České Budějovice.  Družstvo ve složení Tereza Jeřábková, Natálie Kučerová, Denisa Hadačová, Vendula Kabelová, Magdaléna Tilpová a  náhradnice Viktorie Jelínková vstoupilo do soutěže  výborným výkonem a  v kvalifikaci pro šestičlenné finále  si vybojovalo druhou příčku. Ve finálové části nastoupil tým na svoje druhé provedení jako předposlední a svoji pozici, opět velmi dobrým výkonem,  uhájil. Dívky tak  vybojovaly stříbrné medajle a cenné 2. místo.  Přestože v týmu byly  ostaršené  závodnice (  Kabelová, Hadačová , Jelínková ) , dívky se svých až o tři roky starších soupeřek nezalekly  a předvedly   dva vyrovnané výkony.  Největšími oporami družstva byly nejzkušenější gymnastka  Tereza Jeřábková, členka Družstva Nadějí  a také hostující Natálie Kučerová , která byla naopak nováčkem v této soutěži. Přípravy  ve společných skladbách se zhostila  velmi dobře a v podzimní sezóně udělala velký výkonnostní skok. Velké poděkování za  umožnění její přípravy s českobudějovickým týmem patří jejímu  mateřskému  klubu  GSK Tábor i osobní trenérce  Andree Rambouskové. Pochvalu zaslouží i druhá náhradnice v týmu Karolína Kortánová, rovněž ostaršená gymnastka, která také absolvovala celou podzimní přípravu a soutěže. Vítězkami této kategorie se staly gymnastky TJ ZŠ Hostivař Praha .

Hlavní trenérkou  a autorkou skladby byla Aneta Hájková, ještě nedávno úspěšná gymnastka  klubu. Přípravě nadějí se věnovaly i  vedoucí trenérka  sportovního střediska  Lada Csóka Kročáková a Kateřina Kopáčová .

Družstvo  juniorek SKMG Máj ČB se připravovalo především pod vedením Ivany Pokorné a Zuzany Kubalové.  Šestice juniorek,která se společně připravuje již několikátou sezónu  absolvovala v přípravě  několik celostátních soutěží. Družstvo ve složení   Lenka Macháčková , Simona  Müllerová, Aneta Novodvorská,  Kateřina Vernerová ,Nikol Coufalová a Magdaléna Šmejkalová nastoupilo do kvalifikace se startovním číslem čtyři a v prvním provedení  s Nikol Coufalovou.  Gymnastky zacvičily s přehledem a do finálového závodu nastupovaly z třetí nejvyšší  pozice. Svoji finálovou skladbu s 5 obručemi a se střídající Magdalénou Šmejkalovou zahájily výborně. Cvičily  s výrazem a jistotou, ale ve druhé části skladby se   bohužel dopustily chyby, pádu obruče, kdy gymnastka a náčiní přesáhlo vymezený prostor. I tak  byl jejich výkon velmi dobrý a  dívky s jistotou vybojovaly celkové 3. místo.  Vítězkami této kategorie se staly gymnastky z Ideastavu Chodov Praha.

Součástí mistrovství bylo tradičně i vyhlašování ankety nejúspěšnějších gymnastek a trenérek roku 2012. Nejlepší juniorkou byla vyhlášena Lenka Macháčková, letošní mistryně ČR a účastnice MEJ, nejúspěšnější jč. trenérkou byla vyhodnocena Lada  Csóka Kročáková. Oceněna za celoživotní práci byla i milevská dlouholetá předsedkyně Jč.oblasti, trenérka a rozhodčí   Dana Vojtová.

Ihned po mistrovství odjely Lenka Macháčková, Kateřina Vernerová, Nikol Coufalová a Magdaléna Šmejkalová na reprezentační soustředění juniorského reprezentačního družstva, které zahájilo přípravu na MEJ ve společné skladbě.   Na soustředění republikového výběru Nadějí pak odjely Denisa Hadačová a Tereza Jeřábková.

Poděkování za celou přípravu zaslouží i rodiče, kteří absolvovali s dívkami všechny soutěže  i mistrovství republiky a po celou dobu jim byli velkou oporou.

Sametová stuha

Posledním přípravným závodem  moderních gymnastek před víkendovým Mistrovstvím ČR společných skladeb byl závod SAMETOVÁ STUHA v Brně.  Gymnastického maratonu se zúčastnilo celkem 57 skladeb v 7 kategoriích.   Českobudějovické  gymnastky obsadily kategorii  juniorek a nadějí starších, které budou také na MČR startovat.

Naděje starší ( 1999-2001)  SKMG Máj nastoupily do soutěže velmi sebevědomě.  V konkurenci  11 společných skladeb  tým předvedl výborný výkon s jednou chybou a zařadil se po prvním provedení na výborné 2.místo.    Ve druhém provedení  bohužel  gymnastky  zacvičily  s chybami a značnou nervozitou  a klesly na celkové 8.místo.   I tak ostaršené družstvo ve složení  Tereza Jeřábková, hostujíci  Natálie Kučerová (GSK Tábor) , Denisa Hadačová , Vendula Kabelová  , Magdaléna Tilpová a Viktorie Jelínková   naznačilo svoje možnosti  a celkově všechny jeho podzimní výkony byly v této náročné kategorii velmi příjemným překvapením.   Na MČR v Ostarvě  nastoupí v sobotu dopoledne se startovním číslem jedna

Družstvo  juniorek SKMG Máj( 1997-1999) ve složení  Lenka Macháčková , Simona  Müllerová, Aneta Novodvorská,  Kateřina Vernerová a  Nikol Coufalová předvedlo  letos na soutěži  svůj nejlepší výkon. První provedení  zacvičily  dívky naprosto bez chyby , za potlesku diváků téměř po  celou dobu skladby.    To jim vyneslo vysoké bodové ohodnocení  20.275 bodu.  Do  druhého provedení nastoupil tým s Magdalénou Šmejkalovou ,která střídala Nikol Coufalovou.    I druhé provedení vyznělo divácky velmi slušně, dívky se ale dopustily několika chyb v obtížnosti  a to jim vyneslo  nižší známku 18,6 bodu. Celkově družstvo skončilo  mezi  devíti skladbami na 3.místě .  I juniorky budou na MČR soutěžit v dopolední  části , kde nastoupí se startovním číslem 4.

 

Oblastní přebor Linie B – 1. Kategorie

Moderní gymnastky SKMG Máj Č. Budějovice- Linie B   zakončily podzimní sezónu  na Přeboru Jihočeské Oblasti této kategorie  ve společných skladbách. Závod se uskutečnil  v hale českobudějovického Meteoru. Společná skladba  1.kategorie nastoupila   ve složení Aneta Macháčková, Johana Smržová, Aneta Kalátová a Nikoleta Ketnerová.  Tentokráte bohužel nenastoupila nemocná Kamila Koláříková, která byla celý podzim členkou týmu.  Skladba se představila ve dvou provedeních,  předvedla dva vyrovnané výkony a zaslouženě v této kategorii zvítězila . Na 2. a 3. místě se umístily společné skladby TJ Meteor České Budějovice.

Hlavní trenérkou připravy této skupiny byla Lada Csóka Kročáková, dalšími trenérkami pak Tereza Šimáčková a Aneta Hájková.

 

Zlato z Plzně pro naděje starší a 1. kategorii Linie B

Moderní gymnastky pokračovaly  v podzimní  přípravě na Mistrovství ČR společných skladeb účastí na další pohárové soutěži v Plzni  a následným  Přeborem Jihočeské Oblasti Linie A  pro rok 2012.

Tradiční závod v hale plzeňského Slavoje představil kategorie Linie A i Linie B i soutěž dvojic a trojic.

Moderní gymnastky SKMG Máj  Č. Budějovice   i tentokráte dosáhly na medailové posty.

Společné skladby

V  O. kategorii Linie B ( 2005 a ml)   se ve skladbě bez náčiní  umístila skladba SKMG Máj  České Budějovice  na 2. místě, když vítězství nejmladším nadějím uniklo v součtu dvou provedení o pouhou jednu desetinu bodu. Družstvo ve složení  Anabel Julia Hirn, Adéla Šimánková, Natali Nezbedová, Eliška Kobzová, Nikol Compelová  a Ema Kozojedová předvedlo dva vyrovnané výkony a  potvrdilo  na této soutěži velké zlepšení.

V následující 1. kategorii  Linie B ( roč. 2003 a mladší)  potvrdilo  družstvo SKMG Máj  svoji velmi dobrou podzimní formu a jasně zvítězilo  s více než bodovým náskokem před druhým družstvem  z TJ  Sokol Hodkovičky,  3. místo obsadila skladba TJ Sokol Královské Vinohrady Praha.   Skladba  SKMG Máj ČB ve složení  Aneta Macháčková, Johana Smržová, Aneta Kalátová, Kamila Koláříková a Nikoleta Ketnerová velmi dobře zvládla náročné  čardášové krokové pasáže, vynikala i synchronizací a po zásluze  si odvezla zlato.

V kategorii    Naděje starší ( 1999-2001)  nastoupil  ostaršený  tým  SKMG Máj Č. Budějovice  ve složení  Tereza Jeřábková, hostujíci Natálie Kučerová (GSK Tábor) , Denisa Hadačová , Vendula Kabelová  a Magdaléna Tilpová.  Ve druhém provedení se letos poprvé představila  nemladší gymnastka družstva  Karolína Kortánová. Přestože se dívky ještě dopustily několika chyb v provedení , předvedly  velmi náročnou a kompaktní skladbu  a po zásluze v konkurenci pěti skladeb jasně zvítězily s dvoubodovým náskokem  před  druhou TJ Slavoj Plzeň a třetím Sokolem Královské Vinohrady Praha .

Juniorky SKMG Máj( 1997-1999)  se na podzim potýkají se  zdravotními problémy.  Gymnastky musí nastupovat  v tréninku i  v  soutěži  na náhradnických  místech.   V Plzni  nastoupily v nepříliš ideální formě.  V obou provedeních   dynamické a náročné skladby  se dopustily  chyb, především ve výměnách náčiní  a to je  v celkovém pořadí odsunulo až na třetí místo .  I tak  rychlá a taneční skladba zaujala  a bude velkou nadějí  SKMG Máj  pro MČR společných skladeb.  Družstvo  nastoupilo  ve složení  Lenka Macháčková, Simona  Müllerová,  Aneta Novodvorská,  Kateřina Vernerová  a Magdalena Šmejkalová. V roli náhradnice tentokráte působila zraněná Nikol  Coufalová . Vítězkami se staly juniorky  Tesly Brno před druhým TJ Sokol Královské Vinohrady Praha .

Naděje starší   a juniorky absolvovaly  také Přebor Jihočeské oblasti  společných skladeb 2012  v Českých Budějovicích a  kvalifikovaly se na tak na MČR dne 24. 11. v Ostravě.

17. 11. je čeká  poslední  pohárový celostátní závod SAMETOVÁ STUHA 2012 v Brně.

Skladba 1. kategorie  Linie B bude startovat v sobotu na Přeboru jihočeské oblasti Linie B v hale českobudějovického Meteoru.

RYCON CUP 2012

Sportovní klub moderní gymnastika Máj České Budějovice byl za finanční podpory Statutárního města České Budějovice pořadatelem čtvrtého ročníku společných skladeb  RYCON Cup 2012. Přestože účast na soutěži byla poznamenána  náhlým příchodem mrazivého počasí,  i tak byly v českobudějovické sportovní hale vidět velmi kvalitní výkony.  Závodilo  se v šesti  věkových kategoriích, z nich čtyři obsadil i pořádající klub.  Soutěž zahájil  předseda sportovní komise města Č.Budějovice  a zástupce Gymnázia Česká a Olympijských nadějí v Českých Budějovicích Mgr. Jiří Filip.

V dopoledních soutěžích dívky zacvičily svoje skladby vždy třikrát,  dvě nejlepší provedení se počítala do celkového pořadí.  Dopolední  soutěže zahájila 1. kategorie  Linie B ( roč. 2003 a mladší) . Ve skladbě bez  náčiní se nejvíce dařilo gymnastkám s klubu  Ideastav Chodov Praha, jehož skladba zvítězila.  Skladba  SKMG Máj ČB ve složení  Aneta Macháčková, Johana Smržová, Aneta Kalátová, Kamila Koláříková a Nikoleta Ketnerová  se ani tentokrát neztratila  a gymnastky  obsadily  celkové 2. místo. Po zisku stříbrné medajle minulý víkend na soutěži v Chomutově je to již druhé stříbro pro tento tým.

V 0. kategorii Linie B ( 2005 a ml.) startovaly nakonec pouze 2 týmy.  Oba ale předvedly velmi dobré výkony.  Prvenství si odvezly naděje ze Sokola Žižkov 1 Praha. 2. příčku obsadila skladba  domácích  gymnastek, které nastoupily ve složení:  Adéla Šimánková, Anabel Julia Hirn,  Natali Nezbedová,  Nikol Compelová  a  Eliška Kobzová. V jednom provedení nastoupila  i uzdravená Ema Kozojedová.

Kategorie nadějí mladších ( 2001-2002) proběhla bez domácí účasti. 1. místo obsadila skladba  slovenského klubu Danubia Bratislava, před 2. Ideastavem Chodov Praha  a 3. SKP  MG Brno.

Odpolední soutěže zahájila kategorie   Nadějí starších ( 1999-2001), ve které se sešla velmi slušná konkurence šesti kvalitních skladeb.  Mladý tým  SKMG Máj Č. Budějovice nastoupil ve složení  Tereza Jeřábková, hostujíci Natálie Kučerová (GSK Tábor), Denisa Hadačová, Vendula Kabelová, Viktorie Jelínková.  Ve druhém provedení střídala Viktorii Jelínkovou  Magdalena Tilpová . Dívky se konkurence rozhodně nezalekly, předvedly  výrazně lepší výkony než minulý týden v Chomutově  a  právě druhé provedení se jim  velmi vydařilo.  Svoji náročnou skladbu zacvičily bez chyb a díky vysokému ohodnocení  19,40 bodu se tým prosadil na výborné  2. místo. Vítězkami kategorie se staly gymnastky  TJ ZŠ Hostivař Praha.  3. místo obsadil TJ Sokol Bedřichov.  Skladba nadějí starších SKMG Máj  se představila ještě potřetí - exhibičně před vyhlášením výsledků.  Poprvé ve skladbě nastoupila i nejméně zkušená Karolína Kortánová.

Juniorky SKMG Máj( 1997-1999)  nastoupily do soutěže  se šesti  gymnastkami. Poprvé se letos  ve společných skladbách představila (ve druhém provedení)  i  reprezentantka Lenka Macháčková, která doléčuje zraněné koleno. Spolu se svými klubovými kolegyněmi Simonou Müllerovou, Anetou Novodvorskou, Nikol Coufalovou, další juniorskou reprezentantkou Kateřinou Vernerovou  a  Magdalenou Šmejkalovou, která nastoupila v prvním provedení, předvedly  dívky  svoji náročnou skladbu s pěti obručemi  velmi slušně. Dopustily se ještě několika chyb v provedení,  ale jejich výkon byl rovněž již vyrovnanější a jistější.  Skladba s pěti obručemi  na taneční latinsko-americké rytmy  zaujala  diváky, kteří  celou dobu cvičení  doprovodily  potleskem. Gymnastky   obsadily 2. místo za favoritkami  kategorie juniorek  týmu Ideastav Chodov Praha.  3. místo obsadily gymnastky SKP MG Brno.

Pořadí kategorie seniorek: 1. Ideastav Chodov Praha, 2. TJ Slavoj Plzeň, 3. TJ Sokol Plzeň IV

Soutěž slavnostně ukončil Mgr. Miroslav Poláček, ředitel základní školy  Oskara Nedbala v Českých Budějovicích. Právě zde mají především mladší gymnastky Máje svoje výborné zázemí a škola jim pomáhá  úspěšně skloubit náročnou sportovní přípravu se školními povinnostmi.

Poděkování patří  všem trenérkám za přípravu jejich svěřenkyň,  rovněž tak dvěma významným mezinárodním rozhodčím moderní gymnastiky  a to hlavní rozhodčí  Yvonně Ronzové a Ludmile Ahlin ze švédského Halmstadu, které se pravidelně soutěže zúčastňují.

Zásluhu na pořádaní soutěže mají i sponzoři  a rodiče gymnastek, kteří se významně podíleli na přípravě i samotném průběhu Rycon cupu 2012.

Hostování Natálie Kučerové

Děkujeme mateřskému klubu GSK Tábor, pod vedením trenérky Andrey Rambouskové, že umožnil

Natálce hostování a účast na přípravě společné skladby nadějí starších SKMG Máj ČB.

Přejeme Natálce hodně úspěchů, radosti i trpělivosti při společné přípravě na MČR ve společných skladbách i další soutěže.

Natálie Kučerová

Ohlédnutí za minulou sezónou: Mistrovství Evropy

BLAHOPŘEJEME LENCE MACHÁČKOVÉ k účasti a úspěšnému vystoupení na Mistrovství Evropy juniorek, které se uskutečnilo na přelomu května a června v ruském Nižném Novgorodu.

Jako členka družstva ČR se na MEJ se představila v sestavě s obručí, za kterou byla po velmi dobrém výkonu ohodnocena 17. nejvyšší příčkou. Při celkovém počtu 34 účastnic to znamelo výbornou pozici přesně v polovině startovního pole. Na sestavu se stuhou nastoupila s velkým nasazením a snahou zopakovat úspěšný výkon jako v obruči. Bohužel se v závěru dopustila chyby a skončila na 28. místě.

Přesto její výkon zaslouží velké ocenění a pochvalu. Celkově Lenka zaujala svojí dynamikou a výrazem ve svých sestavách a to jak na tréninku, tak i při samotné soutěži.

Gratulace patří i reprezentačním kolegyním z družstva Erice Kupyrové (Sokol Žižkov 1), která skvěle zajela na MEJ míč a obsadila vynikající 9. místo. Stala se tak i první náhradnicí na finále. Ocenění zaslouží i Lenka Široká (Ideastav TJ Chodov Praha), která na MEJ zacvičila s přehledem a jistotou kužele a obsadila 19. místo.

Družstvo ČR celkově vybojovalo 18. příčku z 34 zúčastněných zemí. Gratujujeme a přejeme hodně sil všem gymnastkám do další gymnastické dřiny !!!!

Článek z deníku Sport

Výsledky

Denisa Hadačová - absolutní vítězka Mistrovství ČR Nadějí mladších

V sobotu 26. května proběhl finálový závod Mistrovství České republiky v kategoriích Naděje mladší a Naděje starší. SK MG Máj reprezentovaly Denisa Hadačová, Barbora Šiklová, Vendula Kabelová a v kategorii Nadějí starších Tereza Jeřábková.

Zleva Natálie Chaloupková, Denisa Hadačová a Alina Chamzina.

Naděje mladší s trenérkou Ivanou Pokornou.

Denisa Hadačová, desetiletá, talentovaná moderní gymnastka SKMG Máj České Budějovice se v Praze stala mistryní České republiky kategorie naděje mladší, když dokázala porazit všechny soupeřky  ve 40tičlenném závodním poli.   V první části soutěže,  po součtu známek za sestavy s obručí a švihadlem jasně zvítězila a postoupila z prvního místa do šestnáctičlenného finále, kde gymnastky předvedly ještě třetí sestavu bez náčiní.  Svoji pozici jasně udržela  i po třetí sestavě  a  vybojovala pro českobudějovický klub a jihočeskou oblast zlatou medajli.  Denisa se stala mistryní republiky i v sestavě s obručí, za kterou byla hodnocena vůbec nejvyšší známkou soutěže  19,575 bodu.  V sestavě se švihadlem a bez náčiní pak vybojovala další dvě stříbrné medajle.   V soutěži se neztratily ani další dvě velmi perspektivní moderní gymnastky SKMG Máj ČB  Barbora Šiklová a Vendula Kabelová. Obě gymnastky, stejně  jako Denisa Hadačová , startovaly na Mistrovství republiky poprvé  a už účast na MČR byla pro ně velkým úspěchem. I Barbora Šiklová se dokázala probojovat do finálové skupiny z 8. místa, po trojboji sestav se zařadila na výborné celkové  9. místo.  Barbora svými výkony na MČR velmi překvapila. Především  sestavu se švihadlem zacvičila s jistotou a s velmi dobrou technikou náčiní. Známkou 17, 550 obsadila  3. místo a získala bronzovou medajli .

Vendula Kabelová , drobná , velmi pohybově disponovaná  gymnastka, která se moderní gymnastice oproti Denise a Barboře věnuje  velmi krátce, zaznamenala v posledním období značný výkonnostní pokrok. Její účast na MČR a celková 32. příčka pro ni jistě bude velkou motivací do další práce.

Všechny tři gymnastky jsou i držitelkami stříbrné medajle z posledního MČR společných skladeb nadějí mladších a budou  základem družstva i pro letošní společnou skladbu.

Výsledky víceboje :

1.Denisa Hadačová  Máj ČB                                 55,125 b.

2.Natálie Chaloupková , Sokol Žižkov 1               53,950 b.

3.  Alina Chamzina ASPV Brno                           53,600 b.

 

V kategorii naděje starší startovaly ve trojboji volných sestav s obručí, míčem a kužely za jihočeskou oblast rovněž tři gymnastky.  Všechny se v konkurenci 26 gymnastek  dokázaly probojovat do finálové šestnáctky. Nejlépe vyšel závod milevské závodnici  Natálii Křížové, která prošla závodem velmi vyrovnaně a bez velkých chyb.    Zaslouženě obsadila celkové 5. místo . V jednotlivých sestavách pak obsadila 5.,6.a 7. místo.

Tereza Jeřábková , další naděje SKMG Máj ČB obsadila celkové 12. místo .

Karolína Kreisslová (RG Proactive Milevsko)  14. místo.

Výsledky víceboje :

1.Daniela Němečková , Motorlet Praha                                                60,950  b.

2.Barbora Šalamounová , SKPMG Brno                              59,400  b.

3. Kateřina Janoušková, TJ ZŠ Hostivař Praha                     58,125  b.

 

Všechny českobudějovické gymnastky jsou členkami deseti členného Sportovního střediska při SKMG Máj ČB a žákyněmi základní školy Oskara Nedbala , která dává gymnastkám velmi dobré podmínky pro skloubení školních povinností s časově náročnými tréninky . Za podporu patří škole velký dík . Poděkování za důvěru a podporu zaslouží i rodiče gymnastek, za sportovní  přípravu  pak  celý trenérský tým SKMG Máj Č.Budějovice, především pak bývalé reprezentantky ČR  Zuzana Kubalová a  Kateřina Kopáčová, dále vedoucí trenérka Sportovního středila Lada Csóka Kročáková, baletní pedagog  Barbora Šťastná  a   Aneta Hájková, úspěšná gymnastka klubu .

 

Nominace na Mistrovství Evropy

Členka našeho klubu a Sportovního centra mládeže a také žákyně ZŠ Oskara Nedbala v Č.Budějovích LENKA  MACHÁČKOVÁ, juniorská reprezentantka ČR byla nominována na MISTROVSTVÍ EVROPY juniorek v Rusku ve dnech 1.-3.  června 2012.   Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů !!!!

Spolu se svými reprezntačními kolegyněmi Lenkou Širokou (Ideastav TJ Chodov Praha)  a Erikou Kupyrovou (Sokol Žižkov 1) se přestaví v soutěži družstev a v jednotlivých náčiních.  Lenka zacvičí OBRUČ a STUHU. Držíme pěsti všem  našim reprezentantkám !!!

Chodov CUP 2012

Moderní gymnastky SKMG Máj Č. Budějovice se o víkendu zúčastnily významného mezinárodní závodu CHODOV cup v Praze. Závod byl vypsán ve třech kategoriích a pro juniorky ČR byl poslední prověrkou před  Mistrovstvím Evropy juniorek, které proběhne 1.-3. 6. v ruském Nižném Novgorodu.

Závod byl velmi silně obsazen ve všech třech kategoriích a představila se řada kvalitních gymnastek z Ruska, Ukrajiny, Polska, Německa, Portugalska, Lotyšska a ČR.

V kategorii naděje mladší se DENISA HADAČOVÁ, Máj ČB, dokázala prosadit mezi nejlepší  ve  dvojboji volných sestav.

Nejvíce se jí dařilo v sestavě s obručí, kde byla v konkurenci 32 závodnic hodnocena 3. nejvyšší známkou. Celkově pak obsadila 5. místo.

1.místo – Anna Goloshapova, Rusko

2.místo – Emma Oganejjan, Rusko

3.místo – Annastasia Sovgir, Ukrajina

4.místo Marta Chernenko, Ukrajina

V nejsilněji obsazené kategorii se všechny tři juniorky, které budou reprezentovat na nadcházejím  MEJ, dokázaly prosadit mezi nejlepší. Nejvíce se dařilo Lence Široké (Ideastav TJ Chodov Praha ) –celkově skončila 3. ČR bude na MEJ reprezentovat v sestavě s kužely.

Dále Erika Kupyrová (Sokol Žižkov 1 ) obsadila 4. místo a na MEJ zacvičí sestavu s míčem.  Sedmou pozici obsadila Lenka Macháčková (Máj ČB), která bude reprezentovat v sestavách s obručí a stuhou.

Ve startovním poli se představilo celkem 38 juniorek  ve dvojboji volných sestav.

1.místo Xenie Chebikina, Rusko

2.místo Aleksandra Platonova, Rusko

5.místo Olha Kozak, Ukrajina

6.místo Jekatěrina Chalezova, Rusko

V kategorii seniorek se představilo celkem 13 gymnastek ve čtyřboji sestav. Nikola Bečvářová Máj ČB obsadila celkově 7. místo, když  v kuželích  byla  hodnocena 5. nejvyšší známkou.

I pro Nikolu to byla poslední prověrka před MČR seniorek, které proběhne 2. 6. v Praze.

1.Jelena Jefimova, Rusko

2.Andrea Kheilová, Ideastav Chodov Praha

3. Anasstasia Demchenko, Ukrajina

Mistrovství ČR kadetek a dorostenek

O víkendu 18.-19. května se v Brně konalo MČR kadetek starších, kadetek mladších a dorostenek v moderní gymnastice.

V kategorii kadetky starší startovaly za Jč. oblast  Tereza Sajtlová ( Máj ČB) a Tereza Ševčíková (GSK Tábor)

K kategorii kadetky starší se dařilo Tereze Sajtlové, která v základní části závodu  výborně zvládla  sestavy s obručí a stuhou a zařadila na průběžné 2. místo, ze kterého se probojovala do finálové šestnáctky.  Zde se jí ale nepodařilo stejně úspěšně zvládnou sestavu s míčem a tak se posunula na celkové 7. místo. I tak je její výsledek v konkurenci 27 gymnastek velmi dobrý.  Tereza  v soutěži nejlépe zvládla sestavu se stuhou, ve které vybojovala stříbrnou medajli.  Druhá Jihočeška Tereza Ševčíková skončila celkově 26.

V kategorii kadetky mladší se z jihočeských gymnastek nejvíce dařilo Elišce Chrástkové (Máj), která v konkurenci 35 závodnic obsadila velmi slušné 20. místo.  Nejvíce se jí dařilo v obruči, kde byla hodnocena na 17. místě.  Po loňském umístění na konci  závodniho pole prokázala Eliška velký výkonnostní pokrok a výrazný posun vpřed.

Natálie Kučerová z GSK Tábor skončila celkově 28.

I v nedělním mistrovství ČR dorostenek se Jihočešky výrazně prosadily ve startovním poli. Kristýna Souhradová (RG Proactive Milevsko) skončila celkově na 4. místě, když v sestavě s obručí vybojovala 3. místo a bronzovou medajli.

Ludmila Korytová (RG Proactive Milevsko) celkově obsadila 9. místo a spolu s Kristýnou rovněž startovala ve finále. I Korytové se nejvíce se dařilo v obruči, kde obsadila 6.místo.

AJUR Cup Hradec Králové

O pohár města Vyškova

14.4.2012 se ve Vyškově konal tradiční pohárový závod, kde se představily i gymnastky českobudějovického klubu Máj.

V kategorii Naděje nejmladší 2004 startovaly dvě závodnice. V konkurenci jednatřiceti závodnic se prosadila Aneta Macháčková, která obsadila výborné šesté místo. Zaujala i Johana Smržová, která obsadila 17. místo.

V kategorii Naděje nejmladší 2003 startovala Nikoleta Ketnerová se sestavou se švihadlem, kde obsadila 11. místo.

V kategorii Naděje mladší 2002 startovala Vendula Kabelová, která po malém zaváhání v sestavě bez náčiní obsadila 21. místo.

V kategorii Naděje mladší 2001 náš klub reprezentovala Barbora Šiková. Po zdařilém výkonu v sestavě bez náčiní se Barbora probojovala do finále, kde předvedla svou sestavu s obručí a obsadila kvalitní 9. místo.

V kategorii Kadetky mladší se představila Kateřina Špindlerová v sestavě s obručí a míčem. V konečném pořadí obsadila 18. místo.

Johanka Smržová, Anetka Macháčková a Nikoleta Kettnerová

Milevský pohár

Moderní  gymnastky  absolvovaly další tradiční gymnastický podnik, který tentokrát pořádal   Proactive  Milevsko.  V kvalitní konkurenci závodnic z pěti zemí a ČR se představily i domácí milevské gymnastky a také gymnastky českobudějovického klubu Máj.

V nejmladší kategorii 2003 a ml. se dařilo milevské naději Tereza Kutišové,  která obsadila  mezi třinácti  závodnicemi  výborné 2. místo. Neztratily se ani další dvě domácí gymnastky Sabina Kubíčková na 5. a Natálie Kotašková na 6. místě.

Aneta KALÁTOVÁ ( Máj ČB) obsadila 10. místo.

V kategorii 1999-2000 výborně prošla soutěží  Nikol COUFALOVÁ ( Máj ČB), která zacvičila s chutí a výrazem obě sestavy a zaslouženě si v konkurenci 21 závodnic vybojovala 4. místo. V sestavě s obručí byla hodnocena dokonce 3. nejvyšší známkou. Zaujaly i milevské závodnice Natálie Křížová na 9. místě  a Karolína Kreisslová na 11. místě. Magdalena Tilpová ( Máj ČB)  obsadila 20. pozici.

Velmi kvalitní úroveň měla soutěž juniorek. V této  kategorii si nejlépe vedla  členka  sportovního centra mládeže při SKMG Máj ČB  Simona MÜLLEROVÁ, která překvapila svým výkonem v obou sestavách a  právem jí patřila stříbrná medajle a 2. místo. Za předvedené sestavy Simona získala známky 20,775 a 21,350  a především kužele zvládla velmi dobře.

Velmi dobře se prezentovala i celkově čtvrtá Aneta NOVODVORSKÁ, rovněž členka centra při SKMG Máj ČB, která  svým 4. místem a známkami kolem 21 bodů  potvrdila, že i ona patří k předním českým juniorkám.

V seniorské kategorie kategorii se poprvé představila patnáctiletá Nikola BEČVÁŘOVÁ, která v loňském  roce dosahovala výborných  výsledků  doma i zahraničí v juniorské kategorii. Nikola se konkurence 13 závodnic nezalekla a přesto,že ve svých sestavách ještě chybovala, obsadila velmi slušné 4. místo.   Velmi sympatický výkon podala domácí Ludmila Korytová,  která se po delší pauze opět objevila na gymnastickém koberci. Skončila celkově 9.

Kristýna Souhradová a Adriana Havlíková  obsadily 8. a 13.místo (obě Proactive Milevsko).

Všechny čtyři posledně jmenované gymnastky SKMG Máj ČB se o víkendu zúčastní významného turnaje ve slovinské Ljubljani, kam odjíždějí s trenérkou  Zuzanou Kubalovou a dalšími dvěma klubovými kolegyněmi. Nikola Bečvářová se na gymnastickém koberci  v seniorské kategorii bude učit od hvězd světového formátu  Darji Kondakové  z Ruska, Uljany Trofimové z Uzbekistánu,  Nety Rivkin z Izraele a dalších

OBUDA CUP Budapešť

Českobudějovický klub reprezentovalo celkem 6 gymnastek. Do sobotního soutěžního dne nastoupily dvě gymnastky . V kategorii  2002 B se v sestavách  s obručí a bez náčiní představila  talentovaná Vendula KABELOVÁ a při svém prvním mezinárodním startu se rozhodně neztratila. V konkurenci 12 závodnic z Řecka, Maďarska, Andory, Švédska   skončila na velmi pěkném  5. místě. Její výkon, především v sestavě bez náčiní , byl příjemným překvapením , když dokázala při soutěži zvládnout většinu náročných prvků obtížnosti.  V obou sestavách zaujala i výrazem a bojovností.  Vítězkou   této kategorie se stala řecká reprezentantka Tsioupra Zacharoula.

V kategorii 2000 B se dařilo i další velmi perspektivní gymnastce Máje, která je i členkou družstva Nadějí  ČR,   Tereze JEŘÁBKOVÉ. Tereza se představila v sestavách s obručí a míčem a ve dvojboji sestav obsadila výborné 2. místo.    Za sestavu s obručí byla ohodnocena dokonce nejvyšší známkou 18,800.  V sestavě s míčem se na ní projevila mírná nervozita z prvního startu v zahraničí a tak ji o vítězství v soutěži  připravilo  několik zbytečných chyb v provedení.  Vítězkou této kategorie se stala Jessica Pereira z Andory. Zisk medajle je pro tuto gymnastku velkou motivací do další přípravy před MČR nadějí starších.

V nedělních soutěžích startovaly hned 4 gymnastky.

V kategorii 2002A nastoupila další členka družstva nadějí ČR a velká naděje Máje Denisa HADAČOVÁ.  Denisa do soutěže nastoupila se zbytečným respektem a opatrností.  V sestavách se švihadlem a obručí, které má nově upravené na vyšší obtížnost, ještě chybovala, ale i tak ukázala svoje velké dispozice a pohybový rozsah.   Za sestavu s obručí byla ohodnocena  třetí  nejvyšší známkou. Celkově skončila 4.   Vítězkou kategorie se stala domácí gymnastka

Dorottya TISLER  .

Magdaléna ŠMEJKALOVÁ se představila v kategorii 1999A . V trojboji volných sestav skončila celkově 6.   Magdalena skvěle „zajela kužele“, skončila na 3.místě, bohužel jí vůbec nevyšla její nejlepší sestava s míčem. Magdaléna vyniká velkou ohebností a v letošní sezóně se výkonnostně velmi zlepšila.

juniorské kategorii nastoupily dvě juniorské reprezentantky  a členky Sportovního centra mládeže při SKMG Máj Č. Budějovice   Lenka MACHÁČKOVÁ a Kateřina VERNEROVÁ .

Lenka Macháčková , jako trojnásobná mistryně ČR juniorek  2012  již má zajištěnu účast na Mistrovství Evropy juniorek, které proběhne na přelomu května a června v Rusku.  Závod v Maďarsku byl pro ni prvním startem po MČR a další prověrkou před MEJ v kvalitní konkurenci.  V kategorii startovaly vynikající juniorky  Ruska, Kazachstánu , Azerbajdžánu i Maďarska. Lenka zacvičila výborně a bez pádu náčiní tři sestavy a všechny s velkým nasazením a snahou získat  co nejlepší  bodové ohodnocení. Svých soupeřek se rozhodně nezalekla.  Mezi 12 gymnastkami skončila celkově 5.   Pomyslná bronzová příčka za sestavu se stuhou jí unikla o pouhých 0,025 bodu.

Kateřina Vernerová, rovněž medailistka z MČR juniorek  za cvičení se stuhou, bojovala o co nejlepší umístění.  Dařilo se jí ve stuze, kde skončila celkově 6. Bohužel v sestavách s obručí a kužely se dopustila několika chyb  a celkově skončila na 9. místě. Vítězkou kategorie se stala reprezentantka z Kazachstánu   Aliya Assymova.

Obě juniorky čeká 7. 4. další kontrolní závod před MEJ Ajur cup v Hradci Králové.

Lenka Macháčková na MČR juniorek 2012 třikrát zlatá

Mistrovství České republiky juniorek v moderní gymnastice se uskutečnilo 11. března v Praze a zúčastnilo se ho celkem šest  juniorek SKMG Máj. Ve čtyřech volných sestavách se představila Aneta Novodvorská, Simona Müllerová, Lenka Macháčková, Kateřina Vernerová a Magdalena Šmejkalová, ve třech volných sestavách Nikol Coufalová.  Mistrovství ČR přineslo jihočeským gymnastkám výborné výsledky a Lenka Macháčková, juniorská reprezentantka ČR ovládla závod, když dokázala vybojovat  titul mistryně České republiky ve třech  disciplínách.

 Ve sportovní hale pražských Královských Vinohrad startovalo 26 juniorek z celé republiky. Gymnastky mohly letos nově startovat v jedné, ve dvou ve třech nebo ve čtyřech volných sestavách (obruč, míč, kužele, stuha) a v každé z nich bojovat jednotlivě o mistrovský titul. Systém mistrovství koresponduje  se systémem Mistrovství Evropy juniorek, které na přelomu května a června bude pořádat Rusko. Umístění na  MČR juniorek bylo právě jedním z nejdůležitějších kritérií pro nominaci do nového juniorského družstva ČR a na MEJ.

   

LENKA MACHÁČKOVÁ, která již v roce 2011 při svém prvním startu  v juniorské kategorii dokázala vybojovat stříbrnou medajli za cvičení se stuhou, opět prokázala svoji ohromnou bojovnost a s přehledem a vyrovnaně prošla celou soutěží. Talentovaná juniorka, která vyniká svojí dynamikou, osobitým výrazem a výbornými manipulačními schopnostmi  dokázala  zvítězit a získat mistrovský titul v sestavách s obručí, kužely a stuhou.  V nové sestavě s míčem obsadila po jedné chybě v provedení 5. místo.  Získala i zvláštní ocenění pro nejvšestrannější gymnastku mistrovství.

Lenka si svým výkonem jasně řekla o nominaci do reprezentačního družstva i na MEJ juniorek 2012.  

KATEŘINA VERNEROVÁ, další členka juniorské reprezentace, rovněž bojovala o nejvyšší pozice. Výrazově vybavená gymnastka nejlépe zacvičila sestavu se stuhou. Zde dokázala vybojovat 3. místo a bronzovou medalji . O lepší místo ji připravila chyba v úvodu sestavy . Líbila se i v obruči a míči - kde získala 4. a 6. nejvyšší známku. V nejvíce očekávané sestavě s kužely se bohužel dopustila chyb v provedení a obsadila až 12. místo.

 I tak  Kateřina naznačila, že má místo v české juniorské špičce a i ona by mohla  patřit k vytipovaným členkám nové juniorské reprezentace.    

V soutěži se líbily i další talentované juniorky Máje:

 ANETA NOVODVORSKÁ, jedna z manipulačně nejschopnějších gymnastek, zaujala svojí technikou náčiní.   Medajle za cvičení se stuhou jí utekla jen o 0,025 bodu. I v sestavě s kužely a s obručí se dokázala prosadit na 6. a 7. místo. V míči se dopustila chyby, ale i tak se vešla do první desítky na 8. příčku.  

  SIMONA MÜLLEROVÁ, gymnastka s ideálním somatotypem, která vyniká svojí lehkostí,  nejlépe předvedla stuhu, když obsadila 6. místo.  Zaujala i v  sestavě s kužely s 10. nejvyšší známkou. O lepší umístění v míči a obruči ji bohužel připravily chyby v provedení .

Ani další dvě  juniorky Máje MAGDALÉNA ŠMEJKALOVÁ a NIKOL COUFALOVÁ se v soutěži neztratily. Obě v posledním období zaznamenaly velký výkonnostní vzestup. Jako nejmladší juniorky  startovaly v této kategorii poprvé.Magdaléna se líbila hlavně v sestavě s míčem, zvládla velmi slušně i kužele a stuhu. Její umístění:Míč 13. místo, stuha 10. místo, kužele 14. místo, obruč 18. místo.

Nikol, která se poslední dny před mistrovstvím potýkala s teplotami, zaujala projevem a svým pohybovým rozsahem. Výborně zacvičila obruč, kde obsadila 13. místo. Kužele 17. místo a stuha18. místo.

Všem gymnastkám patří uznání a poděkování za dosažené výsledky. Všechny zvládly náročnou  přípravu, na kterou bylo poměrně málo času.  Na přípravě se opět podílela  mladá ruská trenérka a úspěšná gymnastka  Alexandra Pashuta, která spolu s ostatními trenérkami Máje celý měsíc před MČR juniorky připravovala. Za přípravu juniorek patří poděkování trenérkám  - Zuzaně Kubalové, Kateřině Kopáčové, Petře Dupalové, Anetě Hájkové, Barboře Šťastné a Ivaně Pokorné .

Gratulaci a poděkování zaslouží také rodiče gymnastek, bez jejichž podpory a důvěry by náročná příprava byla nereálná. Poděkování zaslouží i školy, kde dívky studují a kde jim plně vycházejí vstříc při skloubení sportovní činnosti a studia.

Zimní kondiční soustředění 2012

Na přelomu ledna a února, zrovna v tom týdnu, kdy denní teploty zůstávaly asi deset stupňů pod nulou, proběhlo tradiční zimní soustředění v Kůsově nedaleko Zadova.

viz Fotogalerie

Jarní soutěže

Moderní gymnastky celostátně - jaro 2011

Moderní gymnastky SKMG Máj spolu s dalšími jihočeskými gymnastkami absolvovaly v přípravě na mistrovské soutěže  několik dalších celostátních soutěží.

V soutěži „O Pohár města Písku“ se v kategorii 2002 a ml. nejvíce dařilo Denise Hadačové  na 6.místě a Vendule Kabelové na 7.místě. V kategorii  naděje mladší r.2001 předvedla výborný výkon nadějná Barbora Šiklová (Máj) ,která s více než bodovým náskokem zvítězila v této kategorii.  V kategorii naděje mladší roč. 2000  zvítězila Nela Horažďovská z Písku, výborně skončila mezi 15gymnastkami  i Tereza Jeřábková (Máj) na 4.místě.

Další dva velké  celostátní závody , proběhly v Milevsku -RG Proactive cup a v Třebíči –Baver cup.

RG Proactive  cup: V nadějích mladších se nejlepší Jihočeškou stala Natálie Křížová (Proactive Milevsko)  na 9.místě. Magdalena Tilpová (Máj skončila 17. V kategorii Naděje starší se Magdalena Šmejkalová umístila na 5.místě a Nikol Coufalová na 7.místě. (obě Máj).

Táborská Tereza Ševčíková si nejlépe vedla v kadetkách mladších – obsadila 6. Místo. I v kadetkách starších patřilo nejlepší umístění táborské gymnastce – 4.místo vybojovala Veronika Vališová. V kategorii dorostenek skončila Klára Vališová na 9.místě. V seniorské kategorii startovaly pouze dvě gymnastky .  Po velmi dobrém výkonu zvítězila Tereza Šimáčková (Máj)  před slovenskou gymnastkou Renatou Smilnickou.

Celostátní závod s mezinárodní účastí BAVER CUP  byl již tradičně silně obsazen ve všech kategoriích.

V kategorii naděje starší  skončila Kateřina Vernerová na 13.místě. V sestavách se ještě dopouštěla chyb a výsledek je rozhodně pod její možnosti. V juniorkách slušně zacvičily trojboj volných sestav Aneta Novodvorská na 4. Místě a Simona Müllerová na 5.místě. Aneta navíc zvítězila v sestavě s kužely  a Simona  si dvezla bronzovou medajli za sestavu s míčem. Obě gymnastky se připravují na MČR juniorek, které se uskuteční v říjnu 2011. V kategorii seniorek  skončila na 5. místě Helena Kristková. Tato  velmi talentovaná gymnastka, která letos startuje nově v seniorské kategorii , však   zatím předvádí většinou výkony pod svoje možnosti.

 

 

 

 

 

 Zahájení jarní sezóny 2011

 

Moderní gymnastky Máje  zahájily jarní  závodní sezónu

Moderní gymnastky SKMG Máj České Budějovice zahájily jarní soutěžní sezónu starty na celostátních soutěžích s mezinárodní účasti  v Třebíči a Milevsku.

Milevský pohár – tradiční velmi kvalitně obsazený jarní závod ve všech věkových kategoriích  absolvovaly moderní gymnastky Máje v kategorii naděje starší a seniorky Výborného výsledku  dosáhla a jasnou vítězkou kategorie naděje starší se v konkurenci 21 gymnastek stala Lenka Macháčková, která zvítězila ve dvojboji volných sestav. Lenka zacvičila manipulačně náročné sestavy s obručí a kužely a po zásluze zvítězila. Na 2.a 3.místo se zařadily závodnice Erika Kupyrová  z Prahy a Kristýna Lesslová z Třebíče.  Velmi dobře vystoupila i Nikol Coufalová, která startuje v této kategorii poprvé . Její 5.místo je v tak silné konkurenci úspěchem a příjemným překvapením.

V kategorii seniorek se sešlo 19 velmi kvalitních gymnastek . Vítězkou se stala Martina Illichová před svojí klubovou kolegyní Andreou Kheilovou z JM Chodov Praha . Třetí skončila slovenská reprezentantka Jana Duchnovská z Prešova. Gymnastky SKMG Máj skončily těsně za sebou - Martina Krlínová obsadila  ve dvojboji volných sestav 8., Aneta Fujdiarová 9. a Helena Kristková 10. místo .

Mistrovství české republiky I.VT seniorek, které bylo současně kvalifikací na MČR mistrovské třídy ( 2.-3.4. 2011 v Bratislavě) , se uskutečnilo o víkendu v hale Sokola Královské Vinohrady Praha . 17 moderních gymnastek roč. 95 a starší se utkalo ve čtyřboji volných sestav o 9 postupových mist na MČR Mistrovské třídy.

V soutěži se představilo hned 5 Jihočešek, členek SKMG Máj Č.Budějovice. K Martině Krlínové, která jako držitelka mistrovské třídy má účast na MČR mistrovské třídy zajištěnu již z loňského roku, se v sobotu na  toto mistrovství  kvalifikovaly další 3  českobudějovické moderní gymnastky .Nejvíce se dařilo zkušené  Anetě Fujdiarové, která obsadila po koncentrovaném výkonu celkově 6. místo .  Dalšími dvěma postupujícími jsou Helena Kristková, která při svém první startu mezi dospělými příjemně překvapila svým 8.místem a Tereza Šimáčková, která obsadila v soutěži 9.  příčku. Eliška Kuraliová , rovněž nováček v seniorké kategorii, skončila celkově 14.  Její výkon byl ve dvou sestavách poznamenán tréninkovými absencemi v přípravě na MČR ze studijních důvodů.  Sestavu se stuhou zacvičila velmi dobře a prosadila se na 11. místo. Rovněž v obruči naznačila , že je perspektivní gymnastkou . Nevyrovnaný výkon podala i celkově 17. Věra Černá , která startovala na MČR po zdravotních problémech na zelenou kartu.Věra Černá , Aneta Fujdiarová a Tereza Šimáčková jsou studentkami Gymnázia Olympijských nadějí, které jim vytváří výborné podmínky pro skloubení studia s tréninkovým a soutěžním programem.

Bývalá členka Máje Tereza Wágnerová , která se v lednu přestěhovala do Prahy, se rovněž svým čtvrtým místem kvalifikovala na MČR MT. Kvalifikace a účast  čtyř gymnastek českobudějovického klubu do  šestnáctičlenného startovního pole MČR mistrovské třídy  je úspěchem a velkou motivací.

Mistryní republiky se stala Blanka Žáková (SKMG Havířov)  před Kateřinou Gerychovou ( Sokol Praha 7) a 3. v pořadí Barborou Smíškovou ( Motorlet Praha) .

 

 

____________________________

Mezinárodní závody v Ljubljani

 

 

 

Moderní gymnastky SKMG Máj  České Budějovice se o víkendu zúčastnily tradičního významného mezinárodního turnaje ve slovinské Ljubljani.

Ve velice  kvalitní soutěži se velmi dobře prezentovala v juniorské kategorii  NIKOLA BEČVÁŘOVÁ, která v konkurenci 19 gymnastek ze 13 zemí obsadila celkovou 8. příčku. Talentovaná naděje Máje České Budějovice se představila ve dvou nových sestavách  s míčem a obručí a za obě sestavy obdržela více než 20 bodů.

Bečvářovou čekají v  nejbližší době další dva velké turnaje v Belgii a Izraeli , výsledek z Ljubljaně je pro ni jiště povzbuzením do další přípravy. Vítězkou kategorie se stala Běloruska Katzsiaryna Zhymont.

V kategorii nadějí starších se neztratila LENKA MACHÁČKOVÁ. Ta sice  po nepovedeném míči obsadila celkové 15.místo, ale druhou sestavu s obručí zvládla výborně  a i ona se dokázala prosadit v této sestavě  do první desítky na 9. místo. Závod této kategorie vyhrála ruská reprezentantka Anna Timokhina.

V kategorii seniorek startovala ANETA FUJDIAROVÁ. Ve startovním poli se objevila i jména závodnic  světové špičky-např. Alina Maxymenko - Ukrajina, Alixandra Markevich – Bělorusko a další.  Anetě nejlépe vyšla obruč, v dalších sestavách se jí nedařilo, dopouštěla se chyb v provedení a obsadila 22.místo. I pro ni byl start mezi tak kvalitními gymnastkami velkou zkušeností.

Gymnastky vedla na turnaji trenérka Máje Zuzana Kubalová a jako mezinárodní rozhodčí pracovala Michaela Hamžová z Brna.|

Oblastní přebor juniorek

Všechny dívky  střídaly velmi dobré výkony se slabšími. Je znát, že po prázdninovém volnu ještě nejsou tak vyzávoděné a jisté.

Všechny gymnastky postoupily na MČR juniorek, které proběhne 1. 10. 2011 v Třebíči.

Přejeme hodně štěstí.

Celkovou vítězkou přeboru se stala Nikola Bečvářová, v jednotlivých sestavách zvítězily: (Výsledky)

v obruči a kuželích: Lenka Macháčková

v míči: Nikola Bečvářová

ve cvičení se stuhou: Simona Müllerová


Soustředění v Netolicích a letní příprava

Dívky pracovaly pod vedením trenérek celý srpen, druhý srpnový týden ve sportovní hale v Netolicích. Pracovaly na společných skladbách i na individuálních sestavách.

S tréninkem jim pomáhala ruská gymnastka a trenérka  Alexandra Pashuta, která pobývala v Českých Budějovicích celý měsíc letos už podruhé.

Dvě medaile z MČR v společných skladbách 2011

Letošní podzimní závodní sezóna moderních gymnastek,  která  se nesla ve znamení společných skladeb, vyvrcholila 27. 11. na Mistrovství ČR v Brně. Jihočeskou oblast reprezentovala tři družstva SKMG Máj České Budějovice a v kategoriích naděje mladší, juniorky a seniorky .

Dopolední  mistrovství  zahájily kategorií  naděje starší (roč.98-2000) a juniorky (roč.96-98, 8 skladeb).

V nedělním mistrovství juniorky Máje nastupovaly se startovním číslem 5 na svoje první provedení společné skladby se švihadly ve složení  Simona Müllerová (97), Aneta Novodvorská (97), Kateřina Vernerová (98), Lenka Macháčková(98) a Nikol Coufalová (99).

Jeden z nejmladších týmů mezi startujícími se dvěma ostaršenými gymnastkami se hned prvním provedením po velmi dobrém výkonu zařadil na druhé místo. Ve druhému vystoupení, které jako jediné rozhodovalo o pořadí na stupních vítězů, vystřídala  Nikol Coufalovou   Magdaléna Šmejkalová (99) . Gymnastky zacvičily s výrazem a v rychlém tempu svoji skladbu na hudební motivy  Rapsody  in Rock,  potvrdily svým vystoupením   svoji pozici po prvním provedení a vybojovaly za favorizovaným družstvem TJ JM Chodov stříbrné medajle  a  2. místo. 3. příčku obsadila skladba SK Trasko Vyškov.

Vyhlášení kategorie juniorek

Přestože měl tým v týdnu před mistrovstvím tři nemocné gymnastky s vysokými teplotami , vystoupil na MČR suverénně a s odhodláním bojovat o medajli.

Odpolední  soutěže zahájilo Mistrovství ČR kategorie naděje mladší ( roč. 2000 a ml., 20 skladeb).

V nejpočetněji obsazené kategorii nastoupilo družstvo SKMG Máj Č.Budějovice s ne příliš ideálním  startovním číslem 2 .

Tým , který ve svojí kategorii týden před MČR zvítězil na soutěži Klokan 2011 v Praze,  nastoupil  k jedinému provedení  skladby s obručemi  na MČR ve složení Tereza Jeřábková (2000), Barbora Šiklová (2001), Denisa Hadačová (2002), Vendula Kabelová (2002) a Magdalena Tilpová (2000). Svoji  náročnou a choreograficky zajímavou skladbu předvedl  jen s několika drobnými chybami a dostal velmi slušné hodnocení od rozhodčích.  Dívky zaujaly především v obtížných kolaboracích a dobře zvládnutých výměnách náčiní a celý závod pak spolu se svými trenérkami netrpělivě sledovaly výkony svých soupeřek.  Jejich  známka 16,200 bodu nakonec opravdu byla medailová a družstvo  po zásluze vybojovalo stříbrné medajle a 2. příčku. Jasnými vítězkami se staly gymnastky z SKMG Havířov, 3. skončily  gymnastky TJ ZŠ Hostivař Praha. I družstvo nadějí mladších zaslouží absolutorium za předvedené výkony a celkově zvládnutou náročnou podzimní přípravu. Družstvo startovalo celkem na 8 soutěžích  a z toho  3x zvítězilo, 1x skončilo na 2. místě  a  1x 3. příčce. Pro většinu gymnastek to byl první start na MČR a pro všechny první medajle z MČR vůbec.

Vyhlášení Nadějí mladších

Odpolední mistrovství vyvrcholilo za přítomnosti televizních kamer kategorií mistrovské třídy seniorek.

SENIORKY (1995 a st.,  10 skladeb)  nastoupily do soutěže se dvěma skladbami – nejprve  se 3 stuhami a 2 obručemi a pak  ve skladbě s 5 míči. I toto družstvo Máje se potýkalo s vysokými teplotami a většinu posledního týdne prakticky společně netrénovalo. Družstvo SKMG  Máj  České Budějovice vstoupilo do soutěže nepovedeným výkonem a bohužel nepředvedlo velmi dobrý výkon ze Sametové stuhy, kde před týdnem v choreograficky zajímavé skladbě se stuhami a obručemi zvítězilo.

Rovněž ve druhé skladbě bylo vidět, že družstvo není „ve své kůži“ a ani skladbu s míči gymnastky nepředvedly, tak jako obyčejně. Ve dvojboji tak pro tým Máje zbyla pouze 6. příčka, což bylo velkým zklamáním.  I přes nepovedené mistrovské vystoupení zaslouží tým ve složení Tereza Šimáčková(92), Aneta Fujdiarová(92), Věra Černá(93), Martina Krlínová(94)  a  Nikola Bečvářová(96)  pochvalu za celou podzimní přípravu, ve které rovněž vybojoval několik medajlí.  Navíc juniorka Bečvářová startovala v říjnu ještě na MČR juniorek  jednotlivkyň, kde získala stříbrnou medajli a k přípravě spol. skladeb se dostala až po tomto MČR.

Ve dvojboji na MČR zvítězilo družstvo SK Gity MS Brno, před TJ JM Chodov Praha a SKMG Baver Třebíč.

V jednotlivých skladbách zůstalo pořadí na prvních třech místech stejné. Družstvo  SKMG Máj ČB skončilo ve stuhách a obručích na  4. místě.

Gymnastky SKMG Máj ČB se celý podzim připravovaly v těchto kategoriích pod společných vedením trenérek Máje Zuzany Kubalové, Lady Csóka  Kročákové, Ivany Pokorné, Anety Hájkové, Barbory Šťastné, Petry Dupalové a Kateřiny Kopáčové.

Poděkování zaslouží školy, které gymnastky navštěvují a díky jejichž pochopení mohly absolvovat náročnou přípravu – ZŠ Oskara Nedbala, Gymnázium olympijských nadějí, Biskupské gymnázium,Reálné gymnázium a Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická České Budějovice

Třebíčský podzim 2011

Soutěže se zúčastnily týmy z České republika a několika slovenských klubů. Pro nemoc tentokráte na soutěž neodcestovaly seniorky.

Klub tak zastupovaly skladby juniorek se švihadly, nadějí mladších s obručemi  a kategorie Linie B bez náčiní.

Dopolední závod zahájily nejmladší gymnastky. V kategorii linie B – E3 nastoupilo  družstvo SKMG Máj ve složení Johana Smržová, Kamila Koláříková, Aneta Macháčková , Aneta Kalátová , Nikoleta Ketnerová a Karolína Kortánová . Dívky  ke svému pátému závodu nastoupily ve dvou provedeních  a v konkurenci se neztratily . Předvedly zatím svůj nejlepší výkon a zaslouženě obsadily  2. místo.

Dopolední program zakončila kategorie NADĚJÍ MLADŠÍCH, již tradičně nejpočetněji obsazená.

Skladba Máje  po vítězství na Rycon cupu ani tentokráte  neodešla s prázdnou a ve složení  Tereza Jeřábková, Barbora Šiklová, Denisa Hadačová, Vendula Kabelová a Magdalena Tilpová  vybojovala bronzové medaile.

V kategorii JUNIOREK startovaly tentokrát pouze 4 skladby.Tým nastoupil ve dvou provedeních bez zraněné Kateřiny Vernerové  ve složení Simona Müllerová , Aneta Novodvorská, Lenka Macháčková a se dvěma ostaršenými gymnastkami  Nikol Coufalovou a Magdalénou Šmejkalovou.Dívky se představily v obou provedeních pouze s drobnými chybami  a jasně zvítězily.

Juniorky a seniorky čekají nyní dvě soutěže v Brně, Naděje mladší a linie B pak bude startovat v Brně a v Praze.

 

Oblastní přebor ve společných skladbách

proběhl v pátek 11. 11. 2011 ve Sportovní hale v Českých Budějovicích.

Výsledky

Linie A

Linie B

RYCON CUP 2011

Výsledky

Víkendového závodu společných skladeb v moderní gymnastice RYCON CUP 2011 se zúčastnil rekordní počet – 44 společných skladeb. V šesti kategoriích se představilo více než 250 gymnastek z 19 klubů České republiky a Slovenska.

Pořadatelé již tradičně připravili pro soutěž výborné zázemí se 4 rozcvičovacími a jednou soutěžní plochou.

V dopoledním programu soutěžily ve skladbách bez náčiní kategorie BABY A ( roč. 2002 a mladší),  BABY B (roč. 2004  a ml.) a hned po nich s libovolným náčiním  NADĚJE MLADŠÍ ( roč. 2000 a ml.)SKMG Máj obsadil všechny tři kategorie.

V kategorii BABY A ( 9 skladeb) - skladba ve složení Karolína Kortánová,  Nikoleta Ketnerová,  Aneta Kalátová, Kamila Koláříková a Aneta Macháčková zacvičila slušně 1. provedení a postoupila do finále, kde se dále představily další dvě střídající členky družstva Johanka Smržová a Denisa Schönbauerová.

Skladba obsadila celkové 5. místo. 1. místo  SKP MG Brno, 2. místo Motorlet Praha , 3. Juventa Bratislava.

V kategorii nejmladších  BABY B ( 7 skladeb) soutěžila i skladba Máje pod vedením trenérky Martiny Špindlerové a přivedla do soutěže nemladší družstvo, ve kterém nastoupily i gymnastky roč. nar. 2007. Skladba se při svém prvním soutěžním vystoupení představila dvakrát vždy v šestici gymnastek z družstva Alžběta Macháčková,  Nikol Compeĺová,  Natali Nezbedová,  Ema Kozojedová,  Eliška Kobzová,  Adéla Šimánková, Michaela Frantíková,  Anabel Julia Hirn  a Vanda Hadačová.

Sympatické vystoupení gymnastických „mrňat“  bylo oceněno velkým potleskem  a celkovým 6. místem.

Dopolední program vyvrcholil nejpočetněji obsazenou kategorií NADĚJÍ MLADŠÍCH ( 12 skladeb) .

Domácí tým ve složení Tereza Jeřábková, Barbora Šiklová, Denisa Hadačová, Vendula Kabelová a Magdalena Tilpová  nastoupil odhodlaně k prvnímu provedení. Svoji skladbu s obručemi předvedl pouze s několika malými chybami a dostal se jasně do vedení známkou 16.05 bodu. I druhé provedení předvedly dívky s přehledem bez velkých chyb.  Družstvo  po zásluze zvítězilo a získalo zlaté medajle před 2. týmem v pořadí TJ Bohemians Praha  a 3. v pořadí SKPMG Brno.  Po dvou čtvrtých místech ze soutěží v Chomutově a v Přerově je to další výborný výsledek družstva a velká motivace do dalších soutěží.

Odpolední závod zahájila kategorie NADĚJE STARŠÍ ( 4 skladby),  kterou domácí klub v letošním roce neobsazuje. Zvítězilo družstvo ZŠ Hostivař Praha před 2.TJ Bohemians Praha a 3. TJ JM Chodov Praha.

V kategorii JUNIOREK ( 5 skladeb) nastoupil mladý domácí tým se dvěma ostaršenými gymnastkami (Coufalová, Šmejkalová) v prvním provedení ve složení Simona Müllerová,  Aneta Novodvorská,  Kateřina Vernerová,  Lenka Macháčková a Nikol Coufalová. Přestože se družstvo potýká neustále s nemocností, jeho vystoupení v prvním provedení bylo velmi slušné a výrazné. Svoji dynamickou skladbu na hudební skladbu Rapsody in Rock zacvičily gymnastky ještě lépe v druhém provedení, kde se představila i šestá gymnastka Magdaléna Šmejkalová, která vystřídala Nikol Coufalovou. Družstvo tak obsadilo celkové 2. místo za favorizovaným TJ JM Chodov Praha a před 3. týmem SC 80 Chomutov.

SENIORKY (7 skladeb)  nastoupily do soutěže se dvěma skladbami – první skladba s 5 míči a druhá skladba se 3 stuhami a 2 obručemi.  Domácí družstvo ve složení Tereza Šimáčková, Aneta Fujdiarová, Věra Černá, Martina Krlínová a Nikola Bečvářová  zahájilo soutěž ve skladbě s kombinovaným náčiním.  Náročnou skladbu s obtížnou kombinací náčiní zvládly dívky dobře s jednou větší chybou ve střední části. Přesto dokázaly získat v této skladbě nejvyšší známku. Skladbu s míči zacvičily jistě a s výrazem, bez většího zaváhání a získaly druhou nejvyšší známku. Celkově tým seniorek předvedl dosud nejlepší výkon ze tří soutěží, které v přípravě na MČR  již  absolvoval.

Ve dvojboji  domácí tým zvítězil obsadil 1. místo  před 2. družstvem TJ JM Chodov Praha a 3. v pořadí TJ Sokol Praha VII.

Jednotlivé skladby : 5 Míčů: 1. TJ JM Chodov Praha, 2. SKMG Máj ČB, 3. TJ Sokol Praha VII

3 stuhy + 2 obruče : 1.SKMG Máj ČB, 2. TJ Sokol Praha VII, 3. TJ JM Chodov Praha

Gymnastky SKMG Máj ČB se připravovaly pod společných vedením trenérek Máje Zuzany Kubalové, Lady Csóka Kročákové, Ivany Pokorné, Anety Hájkové, Barbory Šťastné, Petry Dupalové, Šárky Vaňkové, Martiny Špindlerové a nově i Kateřiny Kopáčové, bývalé úspěšné reprezentantky ČR  a členky klubu.

Náročný gymnastický maraton  RYCON CUP 2011 zvládli pořadatelé na výbornou. Poděkování zaslouží sponzoři a také rodiče gymnastek , kteří velkou měrou přispěli k organizaci a zdárnému průběhu soutěže.

Gymnastky čekají ještě další  pohárové soutěže v Třebíči, Brně a Praze a celá příprava vyvrcholí mistrovstvím ČR v Brně 27. 11. 2011.

 

Zahájení sezóny společných skladeb

první závod 22.10.- Cena města Chomutova
Naděje mladší podaly velmi slušný výkon a skončily na 4. místě - foto: zleva Barbora Šiklová, Magdalena Tilpová, Tereza Jeřábková, Denisa Hadačová a Vendula Kabelová Naděje mladší

Linie B bez náčiní: Aneta Kalátová, Nikoleta Ketnerová, Aneta Macháčková, Kamila Koláříková, Karolína Kortánová, Denisa Schönbauerová
Závod byl úplně prvním startem družstva ve společných skladbách a obsadily 7.místo. Ve druhém provedení nastoupila místo Anety Kalátové Denisa Schönbauerová.

Seniorky: Věra Černá, Nikola Bečvářová, Martina Krlínová, Tereza Šimáčková, Aneta Fujdiarová - celkově 2. místo. Gymnastky předvedly nadějný výkon ve skladbě s míči i hrubé chyby ve skladbě se stuhami a obručemi. Seniorky

29. 10.  závod Creative Cup Přerov:
Linie B bez náčiní - poprvé nastoupila nadějná Johanka Smržová roč. 2004, která nastoupila v obou provedeních - celkově 7. místo.
Naděje mladší ve stejném složení jako v Chomutově obsadily opět 4. místo. V prvním provedení obdržely 3. nejvyšší známku.
Poprvé závodily juniorky s pěti švihadly ve složení Simona Müllerová, Lenka Macháčková, Kateřina Vernerová, Magdalena Šmejkalová a Nikol Coufalová bez nemocné Anety Novodvorské. Juniorky skončily 3. ze tří účastníků. Na výkonech se zatím podepisuje krátka příprava a nemocnost.
Seniorky se představily také ve stejném složení a předvedly lepší výkon než v Chomutově - 2.místo. Jen tak dál.
Těšíme se na setkání v Č.Budějovicích 5.11. na RYCON CUPU !!

LOTTO WORLD TROPHY, Belgie

 

Bečvářová v Belgii překvapila

Moderní gymnastky SKMG Máj ČB. startovaly na velkém mezinárodním turnaji LOTTO WORLD TROPHY v belgickém Gentu za účasti gymnastek z 15 zemí.  Trojice gymnastek , která rovněž bojovala v soutěži družstev, si rozhodně nevedla špatně.

Nikol Coufalová v kategorii Nadějí starších  skončila celkově  9. z 16 gymnastek. V soutěži cvičila  trojboj ,vč. švihadla, které letos u nás naděje starší nemají v programu. Při svém prvním velkém mezinárodním startu se neztratila, cvičila výrazně a podle svých možností.V kategorii byly výborné  Belgičanky, Ruska , Běloruska a 2 úžasné Uzbekistánky.  Vítězkou se stala Belgičanka Nella Peeters před Jasmin Yusupovou z Uzbekistánu a Eugenií Vensko z Běloruska.
V kategorii juniorek se ve velmi dobré formě představila NIKOLA BEČVÁŘOVÁ . Představila se ve čtyřboji volných sestav v konkurenci 27 gymnastek. Nikola Bečvářová cvičila jako první sestavu obruč – zacvičila bez pádu, ale byla trochu opatrná  i výrazově slabší. Přesto dostala 12. nejvyšší známku. Dále v prvním soutěžním dni  zacvičila velmi dobře míč - zase bez pádu a poměrně výrazně. Dobře pracovala s náčiním a obdržela 6. nejvyšší  známku. To jí vyneslo účast ve finále pro šest nejlepších  + 1 domácí gymnastku.  To bylo rozhodně překvapení v tak silné konkurenci. Celkově obsadila po prvním dni 8. místo.  Druhý den začínala novou sestavou s kužely, kterou cvičila v soutěži vůbec poprvé. Nervozita způsobila  2 pády náčiní  a zbytečné chyby  z opatrnosti. Po třetí sestavě se propadla na 11. místo.  Jako poslední cvičila nejnáročnější sestavu se stuhou a podobně jako míč, opět výborně. Díky přesvědčivému výkonu  bez pádu a  s výrazem získala  pátou nejvyšší známku a se stuhou opět postoupila do finále . V celkových výsledcích  se opět posunula do první desítky na 9. místo. V její kategorii byly výborné Ruska, Běloruska, Francouzky ( hodně kazily-všechny porazila), Kazaška, Uzbekistánka a další. Juniorskou kategorii vyhrála ruská reprezentantka Darja KOLOBOVA, před Mayiou Filippovou z Uzbekistánu a Elenou Bolotinou z Běloruska.  
Do nedělního exhibičního  Gala show s televizním přenosem byla Nikola vybrána se sestavou s míčem. Udělala si tak generálku před odpoledním finále .  Odpoledne ve finále cvičila obě sestavy slušně - míč 5. místo a stuha ještě o místo lepší 4.místo- Medaile jí utekla o  0,55 bodu. Pro Bečvářovou je to po 8.místě ve Slovinsku  další cenný výsledek .
V seniorkách startovalo  15 gymnastek  Martina Krlínová cvičila první den obruč a míč  bez velkých chyb , ale trochu nevýrazně – celkově skončila po prvním dnu na 7.místě. Druhý den byla o hodně lepší výrazově , ale zase v obou sestavách mírně chybovala . I její umístění je velmi dobré - skončila celkově 6. a postoupila do finále se stuhou, kde pak  obsadila 5.místo.

Vítězkou  se stala Margarita Mammun z Ruska před Elisabeth  De Leeuw z Belgie a Arinou Charopou z Běloruska.
Družstvo vybojovalo celkově 4.místo -  1. skončilo Rusko, 2. Bělorusko, 3.Belgie.

Juniorky Máje na MČR uspěly

Galerie

Víkendové Mistrovství České republiky juniorek v moderní gymnastice přineslo jihočeským gymnastkám výborné výsledky a českobudějovickému klubu SKMG Máj celkem 7 medajlí .

V třebíčské sportovní hale se sešlo 24 juniorek z celé republiky, aby bojovaly ve čtyřboji sestav o celkový mistrovský titul i o dílčí tituly v jednotlivých disciplínách.

Jihočeskou moderní gymnastiku reprezentovala pětice gymnastek SKMG Máj Č.Budějovice a v konkurenci se opravdu neztratila.

NIKOLA BEČVÁŘOVÁ , nejzkušenější 15letá juniorka patřila k největším jihočeským medailovým nadějím, dosáhla nejlepšího umístění  a vybojovala 2. místo a stříbrnou medajli v celkovém pořadí čtyřboje. Nikola prošla soutěží soustředěně, výrazně se zlepšila v projevu sestav, technicky vylepšila skoky a zaujala i pohybovým rozsahem. Nejvíce se jí dařilo v kuželích, kde získala titul mistryně republiky, v sestavě s míčem vybojovala stříbro a v obruči bronz. V sestavě se stuhou se díky chybě v závěru sestavy zařadila na celkovou 4. příčku.

Pro Bečvářovou je umístění  na MČR ,  po úspěšných vystoupeních na soutěžích ve Slovinsku, Belgii i Izraeli, dalším  výborným výsledkem, dosaženým v roce 2011. V lednu přechází Bečvářová do seniorské kategorie a spolu s klubovou kolegyní Martinou Krlínovou bude v roce 2012 patřit k oporám klubu v seniorské kategorii.

Dalším výborným umístěním na MČR se může chlubit o dva roky mladší

LENKA  MACHÁČKOVÁ, která při svém prvním startu v juniorské kategorii obsadila 4. místo. Talentovaná juniorka, která vyniká svým osobitým výrazem a perfektními manipulačními schopnostmi zvládla mistrovství velmi slušně a dokázala se dokonce probojovat i na medailovou pozici mezi starší kolegyně v sestavě se stuhou, kde vybojovala stříbrnou medajli. Těsně jí utekla medajle v míči, kde získala 4. místo, v obruči a kuželích pak 5. místo.

O největší překvapení se postarala rovněž 13letá KATEŘINA VERNEROVÁ, která v sobotu zajela svůj životní závod a po právu obsadila celkovou 5. příčku.  Kateřina prošla vyrovnaně celou soutěží a bez velkých chyb. Kateřině se vydařila především sestava s míčem, kde vybojovala  bronzovou medajli .

Lenka Macháčková i Kateřina Vernerová byly nominovány na základě výsledku MČR Českým svazem moderní gymnastiky na mezinárodní závod juniorek CEFTA,  který se uskuteční v pátek 14. 10. v Brně při mezinárodním turnaji Grand Prix.   To je pro obě dívky velký úspěch a  motivace  do další tréninkové práce .

V soutěži se líbila i další talentovaná juniorka Máje  SIMONA MÜLLEROVÁ. Elegantně vyhlížející gymnastka, která vyniká svojí lehkostí a zručností, obsadila celkovou 10. pozici. Simona skvěle a bez pádu  zacvičila sestavu s kužely a i jí se podařilo prosadit se na stupně vítězů a  získat bronzovou medalji. O lepší celkové umístění ji připravily chyby v obruči.

Svůj den naopak neměla ANETA NOVODVORSKÁ, rovněž velmi manipulačně nadaná gymnastka, která náročné prvky a manipulace  zvládala na výbornou. Bohužel  se však  v každé  sestavě  dopustila několika zbytečných pádů náčiní z nepozornosti. To ji stálo lepší umístění. Nejlépe Aneta zacvičila sestavu s obručí – 7. místo a v sestavě se stuhou skončila na 8. místě. I přesto je její umístění na celkové 11. příčce také v rámci republiky velice pěkné.

Všem gymnastkám patří velké uznání a poděkování za dosažené výsledky. Zvládly náročnou téměř roční přípravu s řadou soutěží. Jejich výkony byly také pozitivně  ovlivněny i zahájenou spoluprací s mladou ruskou trenérkou a úspěšnou gymnastkou  Alexandrou Pashutou, která s klubem začala v únoru spolupracovat. Dík patří i všem trenérkám klubu - Zuzaně Kubalové, Ladě Csóka -Kročákové, Petře Dupalové, Anetě Hájkové, Barboře Šťastné a  Martině Špindlerové, které se podílejí na náročné přípravě gymnastek a také rodičům, bez jejichž podpory a důvěry by náročná příprava byla nereálná.

Poděkování zaslouží i školy, kde dívky studují a kde jim plně vycházejí vstříc při skloubení sportovní  činnosti a studia.

Nyní se příprava gymnastek přesune na společné skladby a jejich vrchol na MČR 27. 11. v Brně. SKMG Máj pořádá 5. 11. celostátní závod společných skladeb, kde se představí skladby  všech věkových kategorií od 5 až do 20 let.

Nikola Bečvářová ve finále Chodov cupu

Trojice gymnastek SKMG Máj České Budějovice se spolu s gymnastkami z dalších 12 zemí představila na  tradičně velmi kvalitním závodu Chodov cup 2011 v Praze. Soutěž probíhala ve třech kategoriích. Gymnastky Máje letos obsadily kategorii juniorek a seniorek.

Juniorkám se dařilo. Nikola Bečvářová předvedla velmi dobrý výkon a ve dvojboji volných sestav vybojovala 5. místo  a postup do finále. Bečvářová se líbila hlavně v kuželích, kde v konkurenci 32 gymnastek získala třetí nejvyšší známku. Ve finále  zacvičila sestavu se stuhou a celkově udržela 5.pozici. Při svém prvním startu mezi juniorkami se neztratila ani o dva roky mladší Lenka Macháčková, která skončila celkově  14. V obruči získala devátou nejvyšší známku . Právě v obruči skončily obě Jihočešky na 8. a 9. místě  jako nejlepší české závodnice.

Vítězkou juniorské kategorie se stala ruská reprezentantka Darya Pavlova před  svojí kolegyní Alesandrou Platonovou a Američankou Natalii McGiffert a čtvrtou Yasmenn Sidqi.

V kategorii seniorek se představila nejlepší jihočeská seniorka Martina Krlínová. Martina vstoupila do soutěže výborným výkonem v kuželích, kde získala šestou nejvyšší známku , bohužel chyba v obruči ji odsunula na první nepostupové místo do finále. V kvalifikaci skončila  na 7. místě. Celkově Martina skončila 9., když se díky dvěma dalším odcvičeným sestavám před ni dostaly dvě domácí závodnice, které do finále postoupily automaticky za pořadatele, i když v kvalifikaci skončily za Martinou.

Pro všechny 3  gymnastky to byla poslední zkouška před odletem na červnový mezinárodní turnaj v Izraeli.

CEFTA CUP Brno

Lenka MACHÁČKOVÁ a Katka VERNEROVÁ  startovaly na mezinárodní soutěži CEFTA CUP, která se konala při finále GP v Brně.
Ve víceboji obsadila Lenka 6. místo ( 82,275 bodu) a postoupila do finále s obručí ( 22,050  bodu - 6. místo ) a kužely  ( 6. místo ).  Kateřina skončila celkově desátá ( 79,850 bodu) a  kvalifikovala se do finále se stuhou ( 21,400 bodu - 6. místo).
Závod  vyhrála  Julia Sinitsyna (Rusko - 102,85 bodu) před druhou Dianou Borisovou (Rusko - 98,725 bodu) a třetí Patricií Bezzoubenko z Kanady s 97,625 bodu.

Lena Macháčková a Kateřina Vernerová

Dvě medaile z Hradecké stuhy

Celkem 18 juniorek startovalo na celostátním pohárovém závodu moderních gymnastek Hradecká stuha v Hradci Králové. Závod byl generálkou a poslední prověrkou gymnastek před víkendovým Mistrovstvím České republiky juniorek, které se uskuteční v Třebíči. SKMG Máj vyslal do soutěže pětici gymnastek, která bude startovat i na MČR .

Ve čtyřboji sestav se českobudějovické gymnastky neztratily a z Hradce Králové přivezly stříbrnou a bronzovou medaili.

Nejvíce se dařilo Lence Macháčkové, která obsadila celkovou  2. příčku. Lenka zaujala především v dynamické sestavě obručí a ve stuze. V  jednotlivých náčiních obsadila v obruči,v míči i stuze vždy  2. místo. Méně se jí dařilo v sestavě s kužely, kde se dopustila několika chyb.

Nikola Bečvářová, nejzkušenější juniorka Máje, výborně zacvičila míč, za který byla oceněna nejvyšší známkou a obsadila 1. místo. Velmi dobře zacvičila i stuhu a kužele. V sestavě s kužely byla hodnocena na 2. místě. O lepší umístění se připravila zbytečnými chybami v obruči .

Soutěží prošla velmi dobře i Simona Müllerová, která obsadila výborné 4. Místo, hned za svými klubovými kolegyněmi . Simona opět skvěle „zajela stuhu“  a získala nejvyšší známku a vítězství v této sestavě. Velmi slušně zacvičila i s kužely. Nedařilo se jí v sestavě s míčem.

Soutěže se zúčastnily ještě další dvě juniorky Aneta Novodvorská a Kateřina Vernerová . Ve svých sestavách rovněž vypadaly výrazově velmi pěkně, bohužel ale více chybovaly , což je odsunulo na 12. a 15. příčku. Aneta Novodvorská dobře zacvičila stuhu, když získala šestou nejvyšší známku.

Vítězkou závodu juniorek se stala Nina Nguen ze Sokola Praha 7.

MČR ve společných skladbách 2009

Společné skladby v moderní gymnastice finišují před MČR

Naděje SKMG Máj úspěšné na TRASCO  CUPU 2009

Gymnastky SKMG Máj České Budějovice vybojovaly celkem pět medailí

ČEZ GYM Cup 2009 ve společných skladbách ve skvělé premiéře

Mistrovství České republiky juniorek 29_05_2010

RG Máj Cup 22_5_2010

Mistrovství České republiky nadějí 15_05_2010

Baver Cup Třebíč 10_04_2010

Ajur Cup a Písecký pohár 03_04_2010

Přerovská stuha 10_03_2010