SPOLUPRACUJÍCÍ ŠKOLY

SPONZOŘI

ODKAZY

Adéla Podlahová je juniorskou mistryní České republiky v moderní gymnastice

Skvělého výsledku na MČR juniorek dosáhla o víkendu v českobudějovické sportovní hale moderní gymnastka SKMG Máj České Budějovice a členka Jihočeské akademie moderních gymnastek Adéla Podlahová (2005). Ve čtyřboji volných sestav vybojovala v domácím prostředí titul absolutní mistryně České republiky v kategorii juniorek (roč. 2005-2007).   Ke zlaté medaili za celkové umístění ještě přidala titul mistryně ČR v sestavě s obručí a stříbro za sestavu se stuhou.  Pořadatelem MČR juniorek a MČR seniorek mistrovské třídy byl z pověření Českého svazu moderní gymnastiky   SK moderní gymnastika Máj České Budějovice.

Adéla, která s moderní gymnastikou začínala v GSK Tábor, ve velké konkurenci 37 gymnastek prošla závodem vyrovnaně bez velkých zaváhání a s téměř dvoubodovým náskokem jasně zvítězila před druhou Nikolou Novákovou (2007, SK TART MS Brno) a třetí v pořadí Kristinou Charvátovou (2005, SKMG Chodov Praha). Současně si tak řekla i o zařazení do reprezentace ČR.  Adéla za tři roky působení v SKMG Máj Č. Budějovice udělala obrovský výkonnostní vzestup   a po loňském 20.místě na MČR, dokázala letos zvítězit. Její výsledek, kdy po 8 letech se podařilo získat juniorský titul do Č. Budějovic (Lenka Macháčková 2012), je velkou odměnou jak pro ni osobně, když každodenně dojíždí na tréninky i do školy do Českých Budějovic ze Soběslavi, kde žije, tak pro ZŠ školu Oskara Nedbala, která jí i ostatním gymnastkám vytváří skvělé podmínky pro trénink. Zisk medailí je odměnou i pro trenérky domácího klubu a také pro všechny sponzory a pořadatele, kteří tak náročnou akci připravovali.

Dařilo se i ostatním našim juniorkám.

Vanda Hadačová Máj ČB (2007) si tento víkend odbyla svou premiéru na MČR juniorek. První den zacvičila své sestavy s jistotou. Po malých chybách v sestavě se stuhou, nakonec obsadila 16. místo.  nejlepší výkon podala v obruči -13.místo.

V této kategorii startovaly také Lucie Bretšnajdrová, Sára Dillingerová (obě Slavoj Plzeň) a Valentýna Petříková (TJ Sokol Bernartice), které jsou členkami našeho Sportovního střediska.

Lucie vybojovala ve víceboji 10. místo (9.místo v obruči), Valentýna 12.místo (6.místo v obruči) a Sára 35. místo.

Poprvé startovala i Anna Deimová (z GSK Tábor) – 37.místo

Moc děkujeme klubům TJ Slavoj Plzeň a Sokol Bernartice za skvělou spolupráci.

V sobotu odpoledne proběhlo i MČR seniorek mistrovské třídy, kde se předvedla kompletní česká špička. V soutěži startovaly 3 seniorky SKMG Máj ČB. 18 seniorek nejvyšší třídy předvedlo celý čtyřboj s obručí, míčem, kužely a stuhou.  Do finále pak postupovalo 6 nejlepších gymnastek v každém náčiní.  Nejlepší z domácích - Ludovica Serafini,která v kategorii dospělých startovala poprvé, se umístila na celkovém 9. místě. (obruč 7.místo) Tereza Jeřábková na 11. a Denisa Hadačová po zdravotních komplikacích na 12. místě. (všechny Máj). Zkušená a elegantní gymnastka Tereza Jeřábková skvěle zacvičila především sestavu s kužely a vybojovala postup do nedělního finále. V něm nakonec obsadila 6.místo.

Mistryní ČR se ve víceboji stala Gaia Garoffolo (SK TART MS Brno) před Denisou Štěpánkovou (SKP MS Brno) a Alinou Chamzinou (SK TART MS Brno).

Obě mistrovské soutěže byly vrcholnou sportovní i společenskou událostí, zahájenou čestným ředitelem těchto mistrovských soutěží Mgr. Antonínem Sekyrkou, ředitelem Gymnázia Česká v Č. Budějovicích.  Právě toto gymnázium, kde moderní gymnastika je jedním z kmenových sportů, umožňuje gymnastkám skloubit náročné studijní povinnosti s vrcholovou přípravou.

Akce byla jednou z mála mistrovských soutěží, které se v této složité době podařilo uspořádat.