KONTAKTY

Sportovní klub moderní gymnastika Máj z.s.
Sportovní hala, Stromovka 12
370 01 České Budějovice
info@mgmaj.czSPOLUPRACUJÍCÍ ŠKOLY

  


SPONZOŘI

 

 

ODKAZY


Bronzová medaile pro SK MG Máj České Budějovice na Světové poháru v Sofii

Ve čtvrtek 7. března byl v Sofii zahájen Světový pohár v estetické skupinové gymnastice soutěží Short programů. Poprvé zde startoval tým SK MG Máj České Budějovice. Při svém prvním vystoupením na této prestižní soutěži vybojovaly gymnastky bronz.

Světový pohár v Sofii byl prvním sérii Světového poháru v této soutěžní sezóně. Představilo se zde 130 týmů z 23 zemí. Českou republiku reprezentovaly týmy SK MG Máj České Budějovice v juniorské kategorii Short a tým Mantily Brno v kategorii seniorek.

Světový pohár je každoročně napínavou podívanou od začátku do konce. Gymnastky SK MG Máj se představily hned na úvod World Cup I. - Academic Cup Short program. Tým ve složení Natali Nezbedová, Anabel Julia Hirn, Natálie Tichá a Viktorie Jelínková patřil mezi nejmladší a nejmenší tým estetické skupinové gymnastiky. Přesto, že tým byl nováčkem mezi startujícími, dokázal se v silné konkurenci prosadit. V kvalifikaci do finále předvedly dívky svou sestavu s drobnými chybami. Rozhodčí však velmi dobře hodnotili choreografii sestavy, artistiku i její technickou hodnotu. Do finále se probojovaly dva týmy z Ruska, Moldavsko, Itálie, Francie a tým SK MG Máj České Budějovice. Do finálové šestice nakonec pro zranění gymnastky nenastoupil tým Francie. Dívky do finále postupovali z děleného čtvrtého až pátého místa. Již postup do finále byl pro naše gymnastky velkým úspěchem, protože všechny postupující týmy byly ve finále Mistrovství světa 2018. Svou finálovou sestavu už dívky zacvičily bez jakýkoli výrazných chyb a dokázaly porazit týmy Itálie a Moldavska, které v loňském roce byly ve finále Mistrovství světa. Po tomto fantastickém výkonu vybojovaly gymnastky bronzovou medaili za dvěma týmy z Ruska.

Bronzová medaile SK MG Máj je velkým úspěchem nejen pro SK MG Máj České Budějovice, ale i pro českou estetickou gymnastiku. Svým výkonem si Natali Nezdedová, Anabel Julia Hirn, Natálie Tichá a Viktorie Jelínková zajistily nominaci na 20th AGG WORLD CHAMPIONSHIPS JUNIOR WORLD CHAMPIONSHIPS, IFAGG TROPHY 2019 ve španělské Cartageně.  Na tomto závodě tým doplní i Karolina Majerová. Tým se bude připravovat na Mistrovství světa pod vedením trenérek Martiny Nezbedové, Lady Csóka Kročákové a Mariny Zacharčenko.  Tým estetické gymnastiky velice děkuje za podporu Ivaně Pokorné, předsedkyni SK MG Máj České Budějovice z.s. a Jihočeskému kraji.