KONTAKTY

Sportovní klub moderní gymnastika Máj z.s.
Sportovní hala, Stromovka 12
370 01 České Budějovice
info@mgmaj.czSPOLUPRACUJÍCÍ ŠKOLY

  


SPONZOŘI

 

 

ODKAZY


Pastorelli Cup 2018

17. a 18. března se gymnastky Sportovního klubu Máj České Budějovice představily na mezinárodním závodě v německém Norimberku. Závodu se zúčastnilo přes 220 gymnastek ze 14 zemí. Pro budějovické gymnastky to byl první mezinárodní start této sezóny ve velmi velké konkurenci. Mezi účastnicemi byly i gymnastky s Ruska, Ukrajiny, Izraele a Azerbajdžánu, které patří mezi světovou gymnastickou špičku.

V sobotním závodě se představilo pět nadějných gymnastek. V nejmladší kategorii se představila hned dvě českobudějovické naděje Amálka Churanová a Adélka Návarová. V této kategorii se představilo přes 30 nadějí moderní gymnastiky. Amálka podala výborný výkon v sestavě se švihadlem a obsadila v kategorii 2009 B vynikající 2. místo. Adélka ve velmi silné kategorii 2009 A předvedla skvělou sestavu bez náčiní. Bohužel po drobné chybičce v sestavě se švihadlem obsadila krásné 6. místo. Velmi dobře si v kategorii gymnastek ročník 2008 vedla Karolínka Říhová. Obě své sestavy zacvičila bez zaváhání a svoji kategorii 2008 B vyhrála.

V odpoledním závodu kategorií Prejunior se představila Vanda Hadačová v kategorii B a Jolana Berchová v kategorii A. Závodu se zúčastnilo 39 gymnastek. Pro Vandu Hadačovou byl tento závod vstupem do závodní sezóny a po zdravotním výpadku obsadila 16. místo. Jolanka Berchová v silné konkurenci 2007 A vybojovala 9. místo.

V neděli se představily tři juniorky Sportovního klubu Máj České Budějovice. Juniorského závodu se zúčastnilo 58 gymnastek. V kategorii 2004 B nás reprezentovala Karolínka Majerová. Velmi dobře předvedla svou sestavu s obručí, bohužel drobně chybovala v sestavě s kužely, což jí stálo bronzovou medaili a skončila na 4. místě. Natálka Nezbedová se představila v kategorii 2004/2005 A v sestavách s obručí a v sestavě s kužely. Po vyrovnaném výkonu obsadila 3. místo za závodnicemi z Izraele, které trénuje bývalá úspěšná gymnastka Ruska Venera Zaripova. Adélka Podlahová startovala v kategorii 2005 A. Předvedla výbornou sestavu s obručí, bohužel ve stuze drobně chybovala a obsadila skvělé 6. místo.

Za skvělými výsledky mladých gymnastek stojí tým trenérek pod vedení paní Ivany Pokorné a Lady Csóka Kročákové. Na přípravě se také podílela ruská trenérka Alexandra Pashuta. Všechny gymnastky Sportovního klubu Máj České Budějovice, které se zúčastnily mezinárodního závodu, jsou žákyněmi ZŠ Oskara Nedbala a také členkami Jihočeské akademie moderní gymnastiky. Sportovní klub velice děkuje za podporu ZŠ Oskara Nedbala a také Jihočeskému kraji.