SPONZOŘI

ODKAZY

MČR mistrovské třídy

Kučerová stříbrná s kužely

Společné Mistrovství České a Slovenské  republiky mistrovské třídy seniorek v moderní gymnastice proběhlo v Brno .

16 moderních gymnastek ČR  a 6 ze Slovenska  roč.2000 a starší z se utkalo ve čtyřboji volných sestav o titul absolutní mistryně ČR a SR a účast šestice nejlepších ve 4 finálových soutěžích v jednotlivých náčiních.

V soutěži se představily 4 Jihočešky z SKMG Máj České Budějovice.

Nejlepšího umístění dosáhla  talentovaná gymnastka klubu, loňská juniorská reprezentantka NATÁLIE KUČEROVÁ , která startovala v kategorii dospělých poprvé. Natálie velmi dobře předvedla první dvě sestavy a po polovině soutěže figurovala  na skvělé třetí příčce.  Ve druhé části se však dopustila několika chyb v sestavě se stuhou  a obsadila  celkové i tak výborné 5.místo. Ve třech sestavách  se probojovala se do finálových soutěží.  V nedělním finále  skvěle zacvičila především kužele a obsadila 2.příčku. Ve finále s míčem jí bronz utekl o pouhých O,O5 bodu. V obruči skončila 6.    Kučerová získala pro svůj klub medajli v nejvyšší mistrovské třídě po 10 letech.

Soutěží prošla vyrovnaně a velmi dobře i další  technicky vybavená  gymnastka , o rok starší MAGDALÉNA ŠMEJKALOVÁ.  Vybojovala celkově 7. pozici ve víceboji  a její 5. místo ve finále s obručí je určitě velkým úspěchem. Účast ve finále s míčem a stuhou jí těsně utekla o jednu příčku.

Další naděje Máje a loňská juniorská reprezentantka TEREZA JEŘÁBKOVÁ, která letos v červnu  startovala za českou seniorskou reprezentaci na ME ve společných skladbách v Izraeli,  zahájila slušným výkonem soutěž sestavou s kužely. Bohužel v dalších sestavách se projevila nervozita i kratší doba přípravy na soutěž jednotlivkyň a Tereza se dopustila několika chyb. Skončila celkově při svém první startu mezi dospělými na 13. místě V  kuželích obsadila 7.místo.

Poprvé startovala v mistrovské třídě i KATEŘINA ŠPINDLEROVÁ, loňská závodnice kategorie dorostenky, která udělala velký výkonnostní pokrok. Podala vyrovnaný výkon a obsadila 15.příčku .

Gymnastky SKMG Máj ČB se dále připravují na několik mezinárodních startů , především v Itálii a Belgii a také ve společných skladbách . Ty se představí mimo jiné i na RYCON CUPU 2016 17.11. v Č. Budějovicích.