SPOLUPRACUJÍCÍ ŠKOLY

SPONZOŘI

ODKAZY

Zlato z MČR nadějí pro Anabel Julii Hirn

Moderní gymnastky absolvovaly Mistrovství ČR nadějí mladších  a Mistrovství ČR nadějí starších v Brně. Jihočeskou oblast reprezentovaly gymnastky SKMG Máj Č.Budějovice a RG Proactive Milevsko.

Gymnastický maraton s 50 startujícími ( roč. 2006-07) zahájily v sobotu naděje mladší ,které se představily nejprve ve dvou sestavách s obručí a švihadlem. 16 nejlepších se pak probojovalo do finále a předvedlo třetí sestavu bez náčiní.   Nově byla letos vypsána i čtvrtá sestava s kužely ,které se mohly zúčastnit dobrovolně , povinné to bylo pro  členky republikového výběru a členky výběrových středisek . Závod v sestavě s kužely byl hodnocen samostatně.

V nadějích mladších se nejvíce dařilo talentované Anabel Julii Hirn, která i přes letošní velkou nemocnost předvedla velmi dobrý výkon a v skončila celkově na 11.místě. Dařilo se jí především v sestavě se švihadlem,kde získala 6.nevyšší známku.   Výborně ale zacvičila  především  sestavu s kužely, kde nenašla přemožitelku a stala se mistryní republiky v této disciplíně.

20.místo obsadila Valentýna Petříková a 28.místo Veronika Šimáková ( obě RG Proactive Milevsko)

Nedělní MČR nadějí starší bylo rovněž početně i výkonnostně velmi  silnou soutěží. 49 gymnastek

( roč. 2004-05) nastoupilo nejprve ke dvěma volným sestavám se švihadlem a obručí. Dvacítka nejlepších pak postoupila do finále k předvedení dalších dvou sestav s míčem a kužely. I v kategorii nadějí provázely gymnastky Máje těsně před soutěží zdravotní problémy.

Skvěle soutěží prošla gymnastka SKMG Máj ČB  s výrazem a velkou technickou obtížností ve svých sestavách Aneta Macháčková. Podala bojovný a vyrovnaný výkon a celkově obsadila celkově výborné 4. místo.

V soutěži se neztratila ani o rok mladší Natali Nezbedová. I ona se dokázala probojovat do finále,kde   celkově tato naděje Máje obsadila 20. místo. Mezi mladším ročníkem této kategorie (2005) skončila na 8. místě. Poprvé v kategorii nadějí startovala i stále se lepšící Karolina Majerová, která s moderní gymnastikou začínala teprve před 3 lety. Karolina v posledním období zaznamenala velký výkonností pokrok. Na MČR bohužel zaplatila nováčkovskou daň a po nervózním výkonu skončila celkově 40.

Všem gymnastkám patří velká pochvala za vzorný přístup k přípravě a za velmi dobrou reprezentaci klubu i jihočeské oblasti.