ODKAZY

Ohlédnutí za podzimní sezónou

Stříbro a bronz z MČR společných skladeb v moderní gymnastice

SKMG Máj ČB slaví 20 let od svého vzniku.

První adventní víkend byl pro moderní gymnastky SKMG Máj  zakončením podzimní  sezóny ve společných skladbách. Po zisku řady medajlí na celostátních pohárových  soutěžích  v říjnu a listopadu, bylo Mistrovství České republiky v Hradci Králové  úspěšným vyvrcholením soutěží společných skladeb.

Úspěšnou   přípravou  před mistrovstvím byly starty na několika celostátních soutěžích. Na Chodov cupu v Praze, se dařilo především nadějím starším , které ve svojí kategorii jasně zvítězily  . Úspěšnou prověrkou byla i velmi silně obsazená  brněnská soutěž Sametová stuha, kde se představily všechny čtyři  společné skladby Máje.  Soutěžilo se ve dvou provedeních v každé kategorii. Naděje nejmladší  ( 2006 aml.skladba bez náčiní) ve složení Karolína Říhová, Leona Pouzarová, Jolana Berchová  Melánie Karnišová , Liliana Zimmermanová obsadily 9. místo. Naděje mladší ( 2005 a mladší) se švihadly na 7.místě. Naděje starší (2003-2004) se opět skvěle prezentovaly a obsadily 2. místo. Juniorky, skončily celkově 4. Gymnastkám Máje se dařilo i na dalších podzimních soutěžích – Žďárské popelce, Chomutovském poháru, přerovské soutěži Creative caps cupu a Vinohradském poháru, odkud si skladby Máje přivezly celou řadu medajlí .

Velmi zdařilou přípravou byl i turnaj skladeb RYCON cup 2015, kde se představilo v 5 kategoriích 40 skladeb  a jehož další ročník proběhl v Č.Budějovicích první víkend v listopadu . Zde se dařilo všem domácím skladbám. Naděje nejmladší získaly bronz, naděje mladší dokonce zvítězily a naděje starší  obsadily 2.místo. Tentokráte pro zranění nestartovaly juniorky Máje.  Celý závod byl současně spojen s oslavami 20.výročí vzniku klubu, kdy v závěru soutěže proběhl galaprogram s celkovým průřezem činnosti klubu . Pozvání na oslavy přijala  i celá řada  bývalých úspěšných  reprezentantek klubu i České republiky v čele s olympioničkou Dominikou Červenkovou .

Na MČR  v Hradci Králové Jihočeskou oblast reprezentovaly tři společné skladby . Mistrovství ČR zahájily dopolední soutěže nadějí mladších a nadějí starších .  Družstvo nadějí mladších (2005 a ml. 16 skladeb) nastoupilo ve společné skladbě se švihadly se startovním číslem jedna ve složení  Anabel Julia Hirn, Vanda Hadačová, Eliška Kressová, Barbora Veselá s náhradnicí Lilianou Kotaškovou  . Dívky zacvičily s přehledem a postoupily do finálového provedení šesti nejlepších skladeb. Celkově obsadily skvělé 4.místo . Naděje starší ( 2003-2004-15 skladeb) nastoupily jako sedmé v pořadí ve složení Aneta Macháčková, Aneta Kalátová, Nikoleta Ketnerová , Karolína Majerová a ostaršená Natali Nezbedová a hned od začátku naznačovaly, že budou patřit k nejlepším v kategorii . Jasně se kvalifikovaly do finálové šestky a pro svůj klub i jihočeskou oblast vybojovaly ve finále  2.místo a  stříbrnou medajli.  Odpolední program byl vyplněn soutěžemi juniorek a seniorek. SKMG Máj České Budějovice v kategorii juniorek( 2000-2002-12 skladeb)  reprezentovaly 3 juniorské reprezentantky,které letos startovaly na ME juniorek ve společných skladbách v Minsku  Tereza Jeřábková, Natálie Kučerová , Denisa Hadačová a další 2 členky českobudějovického střediska Karolína Kortánová a Viktorie Jelínková . Ani juniorky se v soutěži neztratily , po vybojovaném finále  skončily ve velmi kvalitní konkurenci 12 skladeb celkově na skvělém 3.místě .

V kategorii seniorek na podzim vždy ve  dvou společných skladbách ( Stuhy ,   Obruče + kužele)  startovala členka SKMG Máj  Magdaléna Šmejkalová jako hostující gymnastka v týmu SKP MG Brno. Rovněž Magdaléna s brněnským týmen vybojovala v podzimních soutěžích řadu medajlí . Na MČR  družstvo svoje podzimní vystupování   potvrdilo  a obsadilo celkové 3.místo ve víceboji a 3.místo ve skladbě se stuhami.

Poděkování  za celé podzimní období zaslouží všechny gymnastky, které ho absolvovaly s plným  nasazením a zodpovědností,  také trenérky a baletní pedagogové  Martina Špindlerová, Lada Csóka Kročáková, Aneta Hájková, Zuzana Kubalová, Ivana Pokorná, Veronika Fišerová a Zdeněk Mládek, kteří přípravu gymnastek vedli a dík patří rovněž tak rodičům gymnastek za maximální podporu.

Téměř všechny mladší gymnastky  jsou žákyněmi Základní školy Oskara Nedbala v Českých Budějovicích, která pod vedením ředitele školy Mgr. Miroslava Poláčka vytváří gymnastkám skvělé podmínky ke sportovní  přípravě přímo ve škole. Zásluhou  učitelů se dívkám daří  úspěšně skloubit  školní povinnosti s náročnými tréninky. Výborná spolupráce je i s vedením školy a učiteli  Gymnázia Česká, které navštěvují starší gymnastky Tereza Jeřábková, Magdaléna Šmejkalová a Natálie Kučerová. Děkujeme .