SPOLUPRACUJÍCÍ ŠKOLY

SPONZOŘI

ODKAZY

Mistrovské soutěže moderních gymnastek

Moderní gymnastky SKMG Máj absolvovaly v posledním období Mistrovství České republiky v několika kategoriích . V Brně proběhlo MČR mladších a nadějí starších pro rok 2015 (2005-6). Závodnice Máje se představily v obou kategoriích. V sobotním MČR nadějí mladších nastoupily 3 gymnastky Máje a v konkurenci 48 gymnastek se opravdu neztratily. Ve trojboji sestav se nejvíce dařilo talentované Natali Nezbedové, která obsadila výborné 6.místo.  Na 10.příčku se prosadila další o rok mladší naděje Máje Anabel Julia Hirn. Té dokonce o jedno místo utekla medajle v sestavě se švihadlem, když obsadila 4.příčku. Neztratila se ani Eliška Kressová ,která skončila celkově 26., přestože moderní gymnastiku trénuje teprve necelé dva roky.

Nedělního MČR nadějí starších ( 2003-4) se zúčastnily 3 gymnastky SKMG Máj a 1 gymnastka RG Proactive Milevsko. Českobudějovické závodnice bohužel provázela před i při mistrovství značná nemocnost a tak nemohla například startovat na MČR členka Družstva nadějí Aneta Kalátová. Ani další gymnastka ,loňská mistryně ČR nadějí mladších Aneta Macháčková nenastupovala v plné formě. I ji provázela angína a minimální trénink. Přesto Aneta zabojovala a při svém prvním startu na MČR nadějí starších obsadila mezi 36 soupeřkami ve čtyřboji volných sestav velmi dobré 9.místo. V sestavě bez náčiní se prosadila ještě o dva stupínky výše na 7.příčku . Velmi dobře se prezentovala i další členka českobudějovického střediska Johana Smržová,která rovněž startovala v této kategorii poprvé . Dařilo se ji především v míči a švihadle ,kde obsadila 17.a.18.místo. Celkově po chybách v kuželích skončila na velmi dobrém 21.místě. Další gymnastky Tereza Kutišová (RG Proactive Milevsko) a Nikoleta Ketnerová (Máj) skončily na 20. a 28.místě.

Mistrovství ČR kadetek mladších v Třebíči bylo premiérovým mistrovským závodem pro Karolinu Majerovou ,která rovněž s moderní gymnastikou začínala před necelými dvěma roky. Její postup na MČR na celkové 31.místo je pro ni jistě velkou motivací do další práce.

Mezi dospělými startovala na MČR dorostenek ze Žďáru nad Sázavou poprvé i Kateřina Špindlerová . Mezi 32 gymnastkami jí jen těsně uteklo 16 členné finále, když obsadila celkově 18.příčku. Stále se lepšící závodnici se nejvíce dařilo v míči na 17.příčce. Druhou jihočeskou zástupkyní byla zkušená závodnice RG Proactive Milevsko Ludmila Korytová , která obsadila celkovou 14. pozici.