SPOLUPRACUJÍCÍ ŠKOLY

SPONZOŘI

ODKAZY

Ohlédnutí za jarní sezónou

Jarní sezónu gymnastky z Máje zahájily na tradičním závodu Žďárská sněženka a jihlavském Sežev Cupu. V těchto závodech zářily naše nejmladší závodnice Barbora Veselá, Natali Nezbedová, Nikola Compeĺová a Anabel Julia Hirn. Barbora Veselá v sestavě bez náčiní obsadila 3. místo, Natali Nezbedová vybojovala 2. místo v sestavách bez náčiní a s obručí. Nikola Compeĺová pak obsadila vynikající 4. místo. Anabel Julia Hirn se v Jihlavě představila v sestavě se švihadlem a obručí a získala bronzovou medaili. Na tomto závodě se představila i Aneta Macháčková, která letos přešla do kategorie nadějí starších. Předvedla velmi náročné sestavy se švihadlem a kužely a obsadila 8.místo. V kategorii seniorek náš klub reprezentovala Magdaléna Šmejkalová, která obsadila 5. místo. Dále se v těchto závodech startovaly Karolina Majerová (17.místo), Kateřina Špindlerová (8.místo), Viktorie Jelínková (7.místo), Karolína Kortánová (16. místo).

4.4.  v Hradci Králové proběhl gymnastický maratón AJUR CUP. Závod začal v 9.30 a skončil 21.30. Tento závod nejlépe zvládly naděje mladší a naděje starší. V kategorii nadějí mladších startovalo 39 gymnastek. V této konkurenci vybojovala Anabel Julia Hirn 4. místo, Natali Nezbedová 5. místo a Adéla Šimánková 27.místo. V nadějích starších startovala Aneta Kalátová (17.místo) a Johana Smržová (19.místo), která také přešla do kategorie nadějí starších a získává velmi cenné zkušenosti. V podvečerních hodinách se představila Viktorie Jelínková, která obsadila 5. místo.

12.4. proběhl mezinárodní závod SPRING CUP a SOUTH MORAVIA CUP. V tomto závodě startovaly závodnice z CZE, SVK, HUN, RUS a CRO. V kategorii se představila Vanada Hadačová (17.místo) a Barbora Veselá (21.místo). V kategirii nadějí mladších se Natali Nezbedová umístila na 4. místě za trojicí zahraničních gymnastek. V nadějích starších předvedla Aneta Kalátová vyrovnaný výkon v obou sestavách a ve velké konkurenci obsadila 14. místo. Mezi juniorkami se představila Viktorie Jelínková (18.místo) a mezi seniorkami startovala Magdaléna Šmejkalová (14.místo).

V Třebíči se 18.4. konal tradiční závod Baver Cup. Zde startovala Vanda Hadačová. Závodila v sestavě bez náčiní a s obručí. Celkově obsadila 10.místo. V letošní sezóně se poprvé představila i Eliška Kressová a obsadila 7.místo. V kategorii kadetek mladších se představila Karolina Majerová a vybojovala 7.místo. V toto závodě zazářila Kateřina Špindlerová. Předvedla všechny tři sestavy bez velkých chyb. Umístila se na 4.příčce.