SPOLUPRACUJÍCÍ ŠKOLY

SPONZOŘI

ODKAZY

Medajlové úspěchy společných skladeb SKMG Máj Č.Budějovice , České Budějovice o víkendu přivítají RYCON CUP

Již v polovině října se rozjely podzimní soutěže společných skladeb . Moderní gymnastky SKMG Máj tentokráte začaly sezónu již 11.října ve Žďáru nad Sázavou , kde startovaly skladby nadějí nejmladších bez náčiní a nadějí mladších se švihadly . Naděje nejmladší ( 2006 a ml.) ve složení Vanda Hadačová, Barbora Veselá, Liliana Kotašková a Eliška Kressová po velmi vydařených provedeních vybojovaly stříbrné medaile.V kategorii naděje mladší ( 2004 a ml.) se představila druhá společná skladba se švihadly ve složení Aneta Macháčková, Johana Smržová, Karolína Majerová a Anabel Julia Hirn. Děvčata podala vynikající výkon a zaslouženě získala zlaté medaile.

O týden později se konal tradiční závod Cena města Chomutova, který přivítal opět všechny kategorie společných skladeb. Opět se dařilo skladbě nadějí nejmladších, která ve stejném složení opět zvítězila .

Poprvé se na soutěži představily skladby nadějí starších a juniorek SKMG Máj Č.Budějovice .

Naděje starší( 2002-2003) mají pro letošní rok pro svoje skladby určené kužele, které jsou pro tuto věkovou kategorii velmi náročné . Naděje starší SKMG Máj startovaly ve složení Viktorie Jelínková, Karolína Kortánová, Aneta Kalátová, Nikoleta Ketnerová a Tereza Kutišová, závodnice RG Proactive Milevsko, která na podzim v českobudějovickém klubu hostuje. Hned při svém prvním startu zajely naděje starší s minimálními chybami a jasně zvítězily.

Juniorská kategorie (1999-2001) se letos představuje ve skladbách s pěti míči. Poprvé vystoupily i juniorky Máje ,v jejichž řadách se rovněž představuje hostující milevská gymnastka Natálie Křížová . V týmu pak dále startují Magdaléna Šmejkalová,Tereza Jeřábková, Natálie Kučerová, Kateřina Špindlerová a „ostaršená“ naděje starší Denisa Hadačová . Juniorky při prvním startu zacvičily svoji náročnou taneční skladbu velmi dobře , dopustily se ale ještě několika chyb a obsadily velmi dobré 2.místo. V týmech Máje se připravují současně čtyři gymnastky –Jeřábková ,Kučerová,Hadačová a Jelínková z nadějí starších se širší juniorskou reprezentací na Mistrovství Evropy juniorek 2015 ve společných skladbách a proto na přípravu klubových společných skladeb mají minimum času .

Další dva závody v Přerově a Třebíči opět z důvodu přípravy juniorské reprezentace, která se připravuje v Českých Budějovicích , vynechaly naděje starší a juniorky . Velmi dobře je ale zastoupily naděje mladší ,které na obou soutěžích se svojí skladbou se švihadly vybojovaly s velkým bodovým náskokem zlato . Naděje mladší tentokráte nastoupily již v pěti členném složení s Natali Nezbedovou, která se po zranění vrátila do týmu. Dařilo se i nadějím nejmladším. Za svoji skladbu bez náčiní v Přerově byly hodnoceny na 4.místě a v Třebíči jim opět patřilo 1.místo .

Posledním vystoupením skladeb SKMG Máj byl start na víkendové soutěži Vinohradský pohár v Praze .

Představilo se celkem 23 skladeb ve 4 kategoriích linie . Skladbám Máje se dařilo, když všechny tři skladby – naděje nejmladší, naděje starší i juniorky v soutěži vybojovaly zlaté medajle. Pro nemoc nesoutěžily naděje mladší. Výborný výkon podaly při svém druhém startu na soutěži především juniorky ,které zaujaly provedením, výrazem i choreografií skladby a v konkurenci 6 skladeb po zásluze zvítězily .

O víkendu se do Českých Budějovic po roce vrátí již 6. ročník celostátní soutěže společných skladeb

RYCON CUP 2014. V sobotu se od 10.00 hodin představí gymnastky z 19 klubů ČR, v dopoledním programu naděje nejmladší, naděje mladší a naděje starší. Od 14.00 hod pak soutěží juniorky a seniorky. V šesti kategoriích je přihlášeno 42 skladeb, které rozhodčím a divákům předvedou vždy dvě provedení skladby. Jako hlavní rozhodčí bude již tradičně pracovat zkušená rozhodčí Yvonna Ronzová . Srdečně zveme všechny příznivce moderní gymnastiky do českobudějovické sportovní haly .