SPOLUPRACUJÍCÍ ŠKOLY

SPONZOŘI

ODKAZY

MČR Nadějí starších: Denisa Hadačová stříbrná

Skvělého úspěchu dosáhly o víkendu v českobudějovické sportovní hale  moderní gymnastky  SKMG Máj na Mistrovství České republiky nadějí mladších a nadějí starších pro rok 2014. SK  moderní  gymnastika Máj České Budějovice, který   byl  z pověření Českého svazu MG  pořadatelem mistrovských soutěží,  představil v sobotním MČR nadějí mladších 4 gymnastky a v nedělním MČR nadějí starších 6 gymnastek. V neděli  jihočeskou oblast navíc reprezentovala i milevská Tereza  Kutišová.  Čestným ředitelem  MČR byl Mgr. Miroslav Poláček, ředitel  Základní školy Oskara Nedbala v Českých Budějovicích.

Do nedělního  MČR  nadějí  starších se prezentovalo 36 gymnastek, roč. narození 2002 a 2003. Dívky se představily  ve čtyřboji  volných  sestav  s obručí, míčem, kužely a bez náčiní. Mezi favoritky patřila i  domácí   Denisa  HADAČOVÁ a svoji pozici opravdu potvrdila. Soutěž zahájila sestavou s míčem a po téměř bezchybném výkonu obdržela vysokou známku 12,75 bodu.  I další tři sestavy  „ zajela“  v  tempu  a získala vysoká bodová hodnocení. Nejvíce zaujala v kuželích a bez náčiní. Celkově Denisa vynikala  velmi dobrou technikou náčiní, prováděním prvků obtížnosti i výrazově. Její celkové 2. místo v ve čtyřboji sestav je vynikajícím  výsledkem. V sestavě bez náčiní  se navíc stala mistryní ČR a v dalších třech náčiních vybojovala stříbrnou medajli. Pro tuto talentovanou, velmi perspektivní gymnastku  a členku Družstva Nadějí ČR je to další skvělý výsledek v její kariéře.

Denisa Hadačová stříbrná Denisa Hadačová

Kompletní fotogalerii naleznete na webu fotozamoment

Druhou gymnastkou, která rozhodně překvapila je Viktorie Jelínková, která v poslední sezóně udělala obrovský výkonnostní  vzestup.  Po loňském 21. místě se letos prosadila po vyrovnaném výkonu  již  do první desítky a to na 10. pozici a v sestavách s obručí a kužely obsadila dokonce 8. místo. O ještě lepší  celkové umístění  ji připravily několik chyb v sestavě s míčem.

V soutěži  startovaly  i další čtyři  českobudějovické gymnastky.  Vendula Kabelová, pohybově  velmi disponovaná gymnastka, obsadila 23. místo. Líbila se především v míči, kde se dokázala prosadit na výborné 13. místo.   Velké zlepšení proti loňsku  prokázala i Karolína Kortánová, výrazově zajímavá gymnastka, která  obsadila  celkově bohužel až 28. pozici, a to díky nepovedené sestavě s obručí. Další tři sestavy zacvičila ale již velmi dobře,  dle svých možností  a byla za ně hodnocena  výrazně vyššími známkami. Špatný výkon v obruči ji stál minimálně 6-8 míst v celkovém pořadí.  Nejlepší výkon podala v kuželích  na 21. místě.   O rok mladší  gymnastky, Aneta Kalátová a Nikoleta Ketnerová,  které startovaly v kategorii  NST  a MČR jednotlivkyň vůbec  poprvé skončily na celkovém  26. a 30. místě.